Miss Rosji czy „Miss Ludobójstwa”? Skandaliczny strój Rosjanki na Miss Universe. Internauci oburzeni hołdem dla Putina

Miss Universe 2022. Anna Linnikowa

Miss Universe 2022. Anna Linnikowa

Miss Universe 2022. Skandaliczna kreacja reprezentantki Rosji. Anna Linnikowa oddała nią hołd imperialnej polityce Władimira Putina.

W weekend odbył się konkurs Miss Universe 2022. Tegoroczny konkurs odbył się w Nowym Orleanie w stanie Luizjana. W szranki o tytuł najpiękniejszej kobiety świata stanęły 83 kandydatki. Ostatecznie zwycięstwo odniosła R’Bonney Gabriel – reprezentantka Stanów Zjednoczonych o filipińskich korzeniach.

Drugie miejsce przypadło Amandzie Dudamel z Wenezueli, a trzecie – Dominikance Andreinie Martinez. Reprezentantką Polski była Aleksandra Klepaczka. Niestety, nie udało się jej wejść do grona finalistek.

Największą uwagę mediów przykuła jednak nie zwyciężczyni konkursu, tylko reprezentantka Rosji – 22-letnia Anna Linnikowa.

Miss Universe 2022. Skandaliczna kreacja Rosjanki

Miss Rosji pojawiła się na evencie w złotej mini, czerwonym płaszczu i z koroną w carskim stylu na głowie. Dla większości komentantorów przekaz był oczywisty. Linnikowa okazała w ten sposób wsparcie dla rosyjskiego imperializmu i polityki Władimira Putina, który – jak sam przekonuje – przywraca Federacji Rosyjskiej „należne miejsce” na geopolitycznej mapie świata.

Internauci nie mieli litości. W świetle toczącej się wojny w Ukrainie okrzyknęli Rosjankę mianem „Miss Ludobójstwa”. Emocji nie kryła między innymi Anna Kalczyńska Dzień Dobry TVNktórą zacytował serwis kobieta.wp.pl.

Ta bezczelna panienka to Anna Linnikova, kandydatka rosji w konkursie @missuniverse Zaprezentowała się w rosyjskim stroju imperialnym właśnie w dniu, w którym jej rodacy – mordercy wystrzelili w imieniu kraju, z którego jest taka dumna rakiety, które zabiły co najmniej 35 niewinnych cywilów w ukraińskim Dnieprze. Hańba terrorystom z Rosji. Nie pokazujcie nam swoich imperialnych sukni, spływających niewinną krwią. Wracajcie podziwiać je w swoich kazamatach, u nas nie macie czego szukać –napisała dziennikarka.

Gwiazda odniosła się w ten sposób do ostrzału obiektów mieszkalnych w mieście Dniepr w obwodzie dniepropetrowskim.

Imperialistyczna kreacja nie przypadła do gustu również followersom Kalczyńskiej. To niektóre ich komentarze:

  • Moim skromnym zdaniem oczywiście, nie powinna być dopuszczona do konkursu.

  • Konkurs nie powinien dopuścić jej do udziału!

  • Krwawy strój carycy, 35 osób, w tym dwoje dzieci, w tym samym czasie umiera…. brawo, świecie, jestem z nas, ludzi, dumna.

Dajcie znać, co wy myślicie na ten temat.


Miss Universe 2022. Anna Linnikowa

Miss Universe 2022. Anna Linnikowa

Miss Universe 2022. Anna Linnikowa

Miss Universe 2022. Anna Linnikowa

Miss Universe 2022. Anna Linnikowa

Miss Universe 2022. Anna Linnikowa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×