Szukaj

Miley Cyrus protestuje z Polakami! Hasło na transparencie zobaczył już cały świat

Miley Cyrus

Miley Cyrus

Miley Cyrus zareagowała na Strajk Kobiet w Polsce. Na swoim Instagramie udostępniła post, w którym poinformowała miliony fanów o trwających protestach.

Miley Cyrus sześć lat temu założyła fundację Happy Hippie Foundation, która promuje się w sieci jako „organizacja walcząca z niesprawiedliwością na całym świecie, koncentrująca się na bezdomności i prawach LGBTQ”. Zgromadziła wokół siebie mnóstwo internautów. To właśnie oni mogli niedawno zapoznać się z tematem Strajku Kobiet w naszym kraju.

Tydzień temu na Instagramie fundacji udostępniono post, w którym wyjaśniono, co dzieje się w Polsce. Pojawił się krótki opis sytuacji, do jakiej doszło tuż po tym jak Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie w sprawie aborcji, zaostrzające istniejące prawo. Przypomnijmy, że uznał on, że przerywanie ciąży z powodu nieuleczalnych wad genetycznych zagrażających życiu płodu jest niezgodne z Konstytucją RP.

Na profilu fundacji sytuację w Polsce skomentowano krótko, ale zarazem bardzo dosadnie:

Tysiące maszeruje w #Polsce w obronie # praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju.

Miley Cyrus wspiera Strajki Kobiet w Polsce

W sobotę nie na profilu organizacji, a już na Instastory Miley Cyrus pojawił się post, w którym piosenkarka poparła Strajki Kobiet. Udostępniła zdjęcie z piątkowego protestu przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, które wcześniej opublikowała w sieci Anja Rubik. W oczy rzuca się transparent, na którym pojawia się hasło z piosenki Mother’s DaughterDon’t Fuck With My Freedom. Artystka swoją publikacją zwróciła uwagę ponad 116 milionów fanów z całego świata, którzy śledzą jej profil w sieci.

Miley Cyrus reaguje na Strajk Kobiet w Polsce

Miley Cyrus reaguje na Strajk Kobiet w Polsce

Gwiazdy na Strajku Kobiet w Warszawie

Nie tylko amerykańska artystka wspiera Strajk Kobiet w Polsce. Swoje poparcie wyraziło mnóstwo znanych osób z naszego kraju. Gwiazdy udostępniają wymowne posty w social mediach, pojawiają się na demonstracjach. Nie zabrakło ich podczas piątkowego protestu w Warszawie, w którym szacuje się, że wzięło udział ponad 100 tysięcy osób. Swoje niezadowolenie wyrażali m.in.: Anna Mucha, Basia Kurdej-Szatan, Kinga Rusin, Agnieszka Woźniak-Starak, Julia Wieniawa, Damian Kordas, Jessica Mercedes, Zofia Zborowska, Julia Wróblewska, Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor.


Miley Cyrus reaguje na Strajk Kobiet w Polsce

Miley Cyrus reaguje na Strajk Kobiet w Polsce

Fundacja Miley Cyrus wspiera protesty kobiet w Polsce

Fundacja Miley Cyrus wspiera protesty kobiet w Polsce

Miley Cyrus

Miley Cyrus

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×