Szukaj

Mikołaj Roznerski walczył z paskudną chorobą. Przeszedł przez piekło: “Przez rok leżałem w szpitalu”

Choroba Mikołaja Roznerskiego

Mikołaj Roznerski miał anoreksję

Mikołaj Roznerski od dawna należy do najprzystojniejszych oraz najpopularniejszych polskich aktorów młodego pokolenia. Gwiazdor skradł serca widzów dzięki roli w serialu M jak miłość. Jego kreacja serialowego podrywacza zrobiła z niego prawdziwego amanta filmowego. Mikołaj jest obecnie związany z koleżanką z planu, Adrianą Kalską, u boku której wreszcie znalazł prawdziwe szczęście. Okazuje się jednak, że aktor od dawna skrywał wielki sekret związany z jego zdrowiem.

Twój Styl – wywiad z Mikołajem Roznerskim

W wywiadzie dla Twojego Stylu Roznerski wyjawił, że w młodości zmagał się z poważną chorobą! Gdy rodzice Mikołaja się rozwiedli, jako młody chłopak zamieszkał z ojcem na wsi i musiał bardzo ciężko pracować w ubojni drobiu:

 Tych kur zarżnąłem tysiące. Zresztą u nas w gospodarstwie cały rok była robota.

Mikołaj po szkole nie miał czasu dla siebie, co spowodowało w jego psychice poważne kompleksy, które w efekcie doprowadziły do wielkich problemów z odżywianiem! Aktor wyznał wprost, że cierpiał na anoreksję:

Wstydziłem się domu: starego, poniemieckiego, zbudowanego w 1860 roku. Na podwórku stała nyska. Z jej powodu też czułem się gorszy. Kiedy tata zawoził mnie do szkoły, zawsze prosiłem, żeby zatrzymywał się ulicę dalej. W ogóle miałem kompleksy. Do tego wpadłem w kłopoty związane z zaburzeniem jedzenia. Dziś nazywa się to anoreksja, ale wtedy nikt o tej chorobie nie słyszał. Babcia mówiła, że mam jadłowstręt – przyznał Mikołaj.

Mikołaj trafił wówczas do szpitala, w którym spędził ponad rok! Aktor wyznał także, że kiedyś był gruby:

Byłem tłuścioszkiem, nie podobałem się dziewczynom. Aż nagle zeszczuplałem i stało się coś nieoczekiwanego: zauważyłem, że jestem inaczej postrzegany. Koleżanki uśmiechały się zalotnie, koledzy przestali się nabijać. Uznałem, że to dobry kierunek: zacząłem liczyć kalorie. Byłem już przeraźliwie chudy, ważyłem 42 kilogramy. Aż zemdlałem i trafiłem do szpitala.

Dopiero podczas pobytu w szpitalu aktor nauczył się prawidłowego odżywiania.

Czy wiedzieliście, że taki przystojniak mógł mieć kiedyś problemy z akceptacją przez otoczenie? Niewiarygodna historia.

Teraz już tylko czas na ślub! Przełomowa decyzja w związku Mikołaja Roznerskiego i Adriany Kalskiej

Adriana Kalska pokazała pazurki! Jej zachowanie nieźle zirytowało Mikołaja Roznerskiego

Mikołaj Roznerski to partner idealny! Swoimi słowami potwierdził, jak bardzo kocha Adrianę Kalską [WIDEO]

 


Lubisz Mikołaja Roznerskiego?

×