Szukaj

Mika Urbaniak o trudnej walce z chorobą. Córka Urszuli Dudziak chciała ze sobą skończyć: „Pisałam nawet listy pożegnalne”

Urszula Dudziak, Mika Urbaniak

Urszula Dudziak, Mika Urbaniak

Mika Urbaniak udzieliła bardzo intymnego wywiadu, w którym opowiedziała, jak wyglądała jej walka z chorobą. Miała wiele momentów załamania, a nawet pisała listy pożegnalne. 

Mika Urbaniak, to córka Urszuli Dudziak, która urodziła się 41 lat temu w Nowym Jorku. W swoich utworach łączy takie gatunki muzyczne jak hip-hop, jazz i R&B. Debiutowała w 1995 roku. Tworzyła duety z wieloma artystami. Na scenie pojawiła się między z: Mieczysławem Szcześniakiem, O.S.T.R., Liroyem, Grzegorzem Markowskim i Kayah. Regularnie współpracuje z Andrzejem Smolikiem. Zaśpiewała na jego trzech płytach i wspiera go także swoim wokalem podczas koncertów.

W 2009 roku wydała solowy krążek Closer, który po kilku miesiącach od premiery doczekał się Fryderyka w kategorii Album roku pop. Mika może pochwalić się sporą grupą fanów oraz wieloma zawodowymi sukcesami. Niestety w jej przypadku kariera nie zawsze szła w parze z udanym życiem prywatnym. Gwiazda zmagała się z uzależnieniem od alkoholu i chorobą dwubiegunową. O wszystkim opowiedziała w wywiadzie dla magazynu Viva!.

Mika Urbaniak o chorobie dwubiegunowej

U Miki Urbaniak zdiagnozowano chorobę afektywną dwubiegunową. Gwiazda ma za sobą bardzo ciężki czas. Nie raz sięgała dna, ale dzięki wsparciu najbliższych osób mogła zawalczyć o swoje zdrowie. O tym, jak długą drogę przeszła mówiła w wywiadzie, podczas którego towarzyszyła jej mama. Nie ukrywała, że choroba przyniosła wiele momentów zwątpienia.

Zmagałyśmy się z moim problemem dwadzieścia lat. Dwadzieścia lat wspinałam się na szczyty i z nich spadałam – powiedziała Mika Urbaniak w Vivie!.

Gwiazda w krytycznych momentach miała myśli samobójcze i chciała ze sobą skończyć. Zdarzyło się, że pisała już listy pożegnalne:

Nieraz o tym myślałam, pisałam nawet listy pożegnalne. Dwubiegunówka sprawia, że człowiek ma ochotę uciec przed światem.

Mika od roku czuje się znacznie lepiej. Choroba nie daje już tak silnych objawów, a jej stan jest stabilny. Nadal jednak musi przyjmować leki:

Od roku żyję w równowadze. Nadal biorę leki, ale w małych dawkach i nie planuję ich odstawić. Mam wspaniałego lekarza. Profesor Marcin Wojnar idealnie ustawił mi leki. Jest bardzo empatyczny. Zobaczymy, jak to się dalej potoczy. Ale naprawdę czuję się o wiele lepiej. Od dłuższego czasu nie jestem już ani w manii, ani w depresji. A przeżyłam wiele depresji, nawet na lekach.

Za jej obecny, dobry stan zdrowia odpowiedzialni są przede wszystkim jej najbliżsi, którzy okazali jej mnóstwo wsparcia w najgorszych chwilach. Jej partner Viktor oraz mama nie mieli łatwo:

Bardzo mi pomógł. Wprowadził się do mojego życia w 2011 roku i od 10 lat jesteśmy ze sobą na co dzień. Był świadkiem różnych moich stanów. Nie zraziło go to, choć martwił się, tak jak mama, która przeze mnie o mało nie wpadła w depresję.

Miejmy nadzieję, ze gwiazda najgorsze ma już za sobą, a odpowiednie leczenie i obecność ukochanego nie pozwoli na to, by znowu musiała toczyć bój o swoje zdrowie.


Mika Urbaniak

Mika Urbaniak

Urszula Dudziak, Mika Urbaniak - Artyści dla Nauczycieli 2019

Urszula Dudziak, Mika Urbaniak - Artyści dla Nauczycieli 2019

Mika Urbaniak, Urszula Dudziak

Mika Urbaniak, Urszula Dudziak

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×