Mięsna sukienka Lady Gagi trafiła do muzeum. Jak wygląda dzisiaj?

Mięsna sukienka Lady Gagi w muezeum

Mięsna sukienka Lady Gagi w muezeum

Jak po latach wygląda mięsna sukienka Lady Gagi?

Mięsna sukienka Lady Gagi ma już pięć lat! Z tej okazji kreacja, o której mówił cały świat trafiła na wystawę do amerykańskiego muzeum. Projekt poddano zabiegom chemicznym, żeby zachować jak najbardziej świeży stan.

W oświadczeniu Rock and Roll Hall of Fame Museum w Cleveland czytamy:

Sukienka została umieszczona w zbiorniku chemicznym i nadal można ją zginać, została powieszona na manekinie do wyschnięcia. Na początku pachniała jak farba akrylowa, ale teraz jest bez zapachu

Lady Gaga w kontrowersyjnej kreacji wystąpiła podczas gali MTV VMA. To w niej odbierała nagrodę w kategorii „Klip Roku” za teledysk „Bad Romance”. Sukienka była tematem licznych publikacji – zarówno w świecie mody, show-biznesu, jak i wśród organizacji walczących o prawa dla zwierząt.

Artystka po wywołaniu skandalu przyznała, że jej celem było zwrócenie uwagi na homoseksualistów, którzy muszą ukrywać swoją orientację w służbach wojskowych. W 2010 roku gwiazda tłumaczyła, że:

Jestem weganką, więc nie założyłam ubrania z mięsa tylko dla wywołania skandalu. Nie chcę obrazić nikogo, kto jest wegetarianinem lub weganem, wiadomo przecież, że jestem otwarta na wszelkie inności. Zrobiłam to, żeby walczyć o prawa tych, którzy muszą nosić mundur, ale nie mogą przyznać się, że kochają ludzi tej samej płci

Kreację uszytą z mieszanki kawałków argentyńskiej wołowiny zaprojektował Franc Fernandez, zaś stylizacją zajął się Nicoli Formaichatti.

Zobaczcie jak mięsna sukienka Lady Gagi wygląda dzisiaj.

Mięsna sukienka Lady Gagi w amerykańskim muezum

Mięsna sukienka Lady Gagi w amerykańskim muezum

Jak dzisiaj wygląda mięsna sukienka Lady Gagi?

Jak dzisiaj wygląda mięsna sukienka Lady Gagi?

Lady Gaga w mięsnej sukience wystąpiła na gali MTV VMA 2010

Lady Gaga w mięsnej sukience wystąpiła na gali MTV VMA 2010

Lady Gaga o sukience z mięsa:


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×