Michał Wiśniewski wbił szpilę mężowi Ani Wyszkoni w programie na żywo! To było za wiele nawet dla prowadzącej wywiad!

Michał Wiśniewski i Maciej Durczak

Michał Wiśniewski i Maciej Durczak

Michał Wiśniewski ocenił wyniki Eurowizji 2019 w Pytaniu na śniadanie. Lider Ich Troje wyraził sprzeciw nowemu systemowi głosowania, w którym o wyborze zwycięzcy konkursu decydują nie tylko widzowie, ale też jurorzy. Przy okazji oberwało się członkowi polskiej komisji – Maciejowi Durczakowi.

Eurowizja 2019 zakończyła się zwycięstwem Holandii i 11. miejscem Polski w półfinale. Wyniki konkursu na kanapie w Pytaniu na śniadanie skomentował Michał Wiśniewski, który wyraził stanowczy sprzeciw systemowi głosowania, jaki od 2013 roku obowiązuje w wielkim finale. Przypomnijmy, że wpływ na ostateczne zwycięstwo mają nie tylko SMS-y od widzów, ale też punkty od komisji jurorskich z poszczególnych krajów. O losach uczestników decyduje zatem milionowa publiczność przez telewizorami i 205 ekspertów (5 w każdym kraju) związanych z branżą muzyczną.

Wiśniewski uważa, że jurorzy nie powinni mieć żadnego wpływu na wynik konkursu. Przykładem ma być wynik jaki osiągnęła Północna Macedonia, która od ekspertów dostała drugie miejsce, a u widzów dopiero dwunaste:

Na przykład Północna Macedonia zajęła miejsce dalej niż my, bo my zajęliśmy siódme miejsce, a dali jej taką nadzieję na wygraną. Mnie się ten system głosowania przestał podobać teraz. Tylko publiczność powinna mieć prawo do głosowania.

W studiu wywiązała się dyskusja dotycząca tegorocznego składu polskiego jury, któremu przewodniczyła Ania Wyszkoni. Piosenki na Eurowizji 2019 oceniali: Dominika Gawęda, Paweł Rurak-Sokal, Rafał Brzozowski i Maciej Durczak – prywatnie mąż Wyszkoni, który niegdyś zajmował się zespołem Ich Troje. Szczególnie obecność tego ostatniego nie przypadła Michałowi do gustu:

Co to jest ekspert od Eurowizji? No nie ma ekspertów od Eurowizji. Przepraszam oczywiście, z całym szacunkiem dla Maćka, ale jakim jest ekspertem od Eurowizji. Jest menadżerem muzycznym. Przepraszam bardzo, ale ja rozumiem, że… Ale ja chciałem powiedzieć, że…

Wypowiedź Michała, która mogła dodać nieco pieprzu dość nudnej rozmowie, przerwała Marcelina Zawadzka:

Dobrze, zostawmy ten temat. Powiedz lepiej jak wspominasz Eurowizję.

Zanim Wiśniewski podzielił się wspomnieniami sprzed 13 lat, wziął głęboki oddech, wypił łyk kawy, dopiero po szybkim „resecie” kontynuował rozmowę.

Zobacz: Edyta Górniak skomentowała wyniki Eurowizji. Co ją zniechęca do ponownego udziału? [WIDEO]

Zobacz: Eurowizja 2019: Madonna pokazała za dużo. Organizatorzy nie mieli tego w scenariuszu! Wystosowali oficjalne oświadczenie!

Zobacz: Kim jest Duncan Laurence – zwycięzca Eurowizji 2019? Za jego sukcesem kryje się poruszająca historia


Ania Wyszkoni i Maciej Durczak na salonach

Ania Wyszkoni i Maciej Durczak na salonach

Maciej Durczak z Anią Wyszkoni

Maciej Durczak z Anią Wyszkoni

Ania Wyszkoni i Maciej Durczak z córką

Ania Wyszkoni i Maciej Durczak z córką

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×