Wojna trwa. Michał Wiśniewski miażdży lidera Bayer Full w programie na żywo: „Robi złą robotę”

Sławomir Świeżyński, Michał Wiśniewski

Sławomir Świeżyński, Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski w programie emitowanym na żywo ostro podsumował wypowiedź lidera zespołu Bayer Full, Sławomira Świerzyńskiego. Padły mocne słowa.  

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego planowało wspomóc artystów, którzy w wyniku pandemii koronawirusa ponieśli straty. Utworzono więc Fundusz Wsparcia Kulturyna który przeznaczono aż 400 milionów złotych. Wśród dwóch tysięcy osób, które zgłosiły się po pomoc, nie brakuje gwiazd.

Chociaż na razie wypłaty dotacji wstrzymano, wysokość rekompensat, które przyznano dla niektórych znanych osób, nie wszystkim się podoba. Michał Wiśniewski na Facebooku nie potrafił ukryć oburzenia, że Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full miał dostać ponad pół miliona złotych

Michał Wiśniewski komentuje słowa Sławomira Świerzyńskiego

Gdy sprawa dotacji obiła się w mediach szerokim echem, na jej temat postanowił wypowiedzieć się sam zainteresowany. Dwa dni temu na antenie Polsat News powiedział, że spadła na niego ogromna lawina hejtu. Dodał, że w jego ocenie chorzy w szpitalu także potrzebują muzyki i rozrywki:

Chory w szpitalu też potrzebuje muzyki. My ten klimat muzyczny i artystyczny zapewniamy tym ludziom. To że ktoś dostał 500 tys., 700 tys., 2 miliony — jak chłopacy, Golce, to nie ma nic wspólnego. No po prostu takie są realia. Oni mają tak potężne koszty, ja mam takie koszty.

W środowy wieczór na antenie tej samej stacji do słów muzyka odniósł się Michał Wiśniewski. Lider Ich Troje i Piotr Gąsowski gościli w Debacie Dnia. Aktor powiedział, że warto uważać na to, co się mówi, by nie przestraszyć osób, które dopiero będą próbowały swoich sił w artystycznych zawodach:

Uważam, że jeżeli mamy chociaż trochę znane twarze, to takim jojczeniem odbieramy nadzieję ludziom wchodzącym w zawód […] To nie jest koleżeńskie, bo taki młody człowiek myśli sobie: „aaa skoro ten Gąsowski czy Wiśniewski ma tak źle, to co ja mam mówić, dla mnie już w ogóle nie ma nadziei”.

W słowo wszedł mu Wiśniewski. W ostrych słowach nawiązał do wypowiedzi lidera Bayer Full:

Piotrze, to chodzi o to, że facet, który nazywa się cesarzem disco polo, który mógłby Marcinowi Millerowi buty lizać przychodzi i mówi, że w szpitalu potrzebna jest jego muzyka. Pacjent rzeczywiście, jak włączą jego muzykę, może jedynie wstać i ją wyłączyć. Właśnie to robi złą robotę.

Myślicie, że doczeka się reakcji?

Od czego zaczął się konflikt Michała Wiśniewskiego i Sławomira Świerzyńskiego?

Chociaż to Michał jako pierwszy publicznie zaczepił Sławomira Świerzyńskiego, to ich konflikt rozpoczął się znacznie wcześniej. Lider zespołu Bayer Full w rozmowie z Faktem wyjaśnił, że ich spór trwa od wielu lat. Poszło o duże pieniądze.

Muzyk disco-polo podpisał umowę z pierwszą żoną Wiśniewskiego, Magdą Femme, na wyprodukowanie pocztówki multimedialnej. Zanim jednak doszło do realizacji projektu, wokalista Ich Troje rozwiódł się z nią:

Więc ja te 100 tysięcy tej Magdzie wtedy dałem. A on zaczął mnie oskarżać, że on nie dostał pieniędzy. Poszedłem do mojego adwokata i się pytam: „o co chodzi?”. A on mówi, że: „jak chce pan płacić dwa razy to niech pan i jemu da. Kto podpisał umowę? Pani Magda”. Ona podpisała umowę, to ona dostała pieniądze. A że się z nim nie podzieliła to już nie mój problem. Ja się rozliczyłem.

Wiśniewski rozwiódł się z Magdą w 2001 roku. Od tego czasu relacja gwiazdora z liderem Bayer Full jest bardzo napięta.


Michał Wiśniewski ocenia lidera Bayer Full

Michał Wiśniewski ocenia lidera Bayer Full

#DajŻyćKulturze - Michał Wiśniewski

#DajŻyćKulturze - Michał Wiśniewski

Sławomir Świerzyński

Sławomir Świerzyński

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×