Szukaj

Kontrowersje wokół wykształcenia Michała Szpaka. W sieci krążą dwie różne informacje

Michał Szpak

Michał Szpak

Michał Szpak to jeden z najbardziej utalentowanych polskich wokalistów. Wykształcenie muzyka dla wielu może być zaskoczeniem. Gwiazdor jest nie tylko piosenkarzem. Co studiował?

Michał Szpak ma to do siebie, że gdzie się nie pojawi, tam przyciąga wszystkie spojrzenia. Znany jest z kolorowego, odważnego wizerunku. Zapracował też na status gwiazdy w Polsce, więc jego obecność na różnych imprezach jest bardzo pożądana.

Jego kariera rozpoczęła się 10 lat temu, kiedy zadebiutował w show TVN X-Factor. Zachwycił głosem jurorów i widzów programu. Nie wygrał programu, ale dał się zapamiętać i jego kariera ruszyła z kopyta.

Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest zwycięzcą Festiwalu Piosenki Rosyjskiej z utworem Oczy czarne w 2013 roku. Szpak to także laureat nagrody SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także nagrody w kategorii SuperArtysta i Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. KFPP. Szerszej publiczności dał się zapamiętać jako reprezentant Polski w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2016 roku z utworem Color of Your Life.

Mimo tak wielu sukcesów nie ma dyplomu ukończenia szkoły muzycznej.

Jakie wykształcenie ma Michał Szpak?

Szkołę podstawową Michał Szpak ukończył w rodzinnym Jaśle. Potem artysta uczęszczał do liceum w Zespole Szkół w rodzinnym mieście, po roku przeniósł się do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach.

Wbrew pozorom, piosenkarz nie ma muzycznego wykształcenia. Chciał dostać się na Wydział Piosenkarski Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, poszedł na egzamin, ale komisja odesłała go z kwitkiem. Podobno przekreślił go ubiór i makijaż, który zdaniem egzaminatorów, miał być zbyt szokujący.

Wtedy zapisał się na inny kierunek studiów – psychologię na SWPS. Niektóre źródła twierdzą, że nie ukończył jej, jednak inne, że wytrwał na wydziale pięć lat. Jedno jest pewne, Michał Szpak zrobił wielką karierę i dziś w Polsce rozpoznaje go niemal każdy i żaden dyplom nie jest mu potrzebny do tego, żeby porywać tłumy fanów ze sceny.


Michał Szpak – walentynkowy koncert Polsatu 2021

Michał Szpak – walentynkowy koncert Polsatu 2021

Michał Szpak na plaży

Michał Szpak na plaży

Michał Szpak na plaży

Michał Szpak na plaży

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×