Michał Szpak wraca pamięcią do traumatycznych wspomnień. Opowiedział, jak poradził sobie ze śmiercią matki. Jego słowa wyciskają morze łez

Michał Szpak

Michał Szpak

Michał Szpak  w 2015 roku stracił swoja ukochaną mamę Grażynę. Była to dla niego prawdziwa trauma. W najnowszym wywiadzie wspomina ten ciężki czas. Co pomogło mu przetrwać żałobę?

Michał Szpak to jeden z najpopularniejszych wokalistów polskiej sceny muzycznej. Zaistnieć w show-biznesie pozwolił mu udział w programie X-Factor. Gdy pojawił się na scenie, w pierwszej chwili swoim nietypowym wizerunkiem wywołał salwy śmiechu. Gdy tylko zaczął śpiewać, udowodnił, że jego udział w wokalnym formacie nie jest przypadkowy. Brawurowo wykonał utwór Dziwny jest ten świat z repertuaru Czesława Niemena. Udało mu się dojść do ścisłego finału i chociaż nie wygrał show, to na dobre znalazł swoje miejsce na rynku muzycznym.

Wokal Michała pokochali fani. Zdecydowanie jest on jednym z najbarwniejszych artystów w branży. Przyciąga uwagę nie tylko swoją twórczością, ale też nietypowym wizerunkiem. Towarzyszy on mu nie tylko na scenie, ale także poza nią. Nikogo nie dziwi już jego perfekcyjny makijaż, manicure, czy buty na obcasie.

Michał Szpak wspomina czas żałoby po swojej mamie. Co pozwoliło mu przetrwać?

Michał zyskał ogromną liczbę fanów, którzy nieustannie interesują się tym, co dzieje się w jego życiu. Śledzą nie tylko zawodowe poczynania wokalisty, ale także jego prywatność. Tutaj obok sukcesów pojawiają się też bolesne doświadczenia. Wielkim ciosem dla artysty było odejście jego mamy. Kobieta zmarła tuż przed Wielkanocą w 2015 roku. Michał, który był bardzo z nią związany, przeżył prawdziwy szok. W ostatnim wywiadzie dla portalu Onet wrócił pamięcią do wspomnień z tamtego okresu.

Z mamą łączyła mnie nie tylko silna relacja emocjonalna, ale także artystyczna. Dogadywaliśmy się absolutnie na wszystkich płaszczyznach życia. Straciłem część swojego serca, która już nigdy nie zostanie zastąpiona – wyznał.

Michał wspomniał również, że ciężki okres żałoby pozwoliły przetrwać mu zupełnie przypadkowi ludzie. Napotkał wówczas na swojej drodze wiele ciekawych osobowości, które nieco pozwoliły mu zapomnieć o traumatycznych przeżyciach.

Przez pół roku napotykałem na swojej drodze zupełnie przypadkowych ludzi, którzy wciągali mnie w swój świat i dlatego nieustannie byłem stymulowany nowymi bodźcami – co nie pozwalało mi na dziwne myśli. Natomiast kiedy wracałem do domu, przeżywałem ten stan smutku sam, przerabiając w głowie wiele lekcji, które były dla mnie niezwykle ważne – wyjaśnił.

Najgorszy był dla Michała dzień pogrzebu. Wtedy właśnie zrozumiał, że już nigdy nie zobaczy swojej mamy. Zdradził też, że po jej śmierci zdarzało mu się jeszcze do niej dzwonić.

Później zdarzało mi się do niej także dzwonić z nadzieją, że odbierze, chociaż doskonale wiedziałem, że już jej z nami nie ma – dodał.

Michał wielokrotnie wspominał swoją mamę. Pani Grażyna była dla niego wielkim autorytetem życiowym i muzycznym, sama bowiem śpiewała i grała na gitarze.


Michał Szpak - Dzień Matki 2021

Michał Szpak - Dzień Matki 2021

Michał Szpak z mamą

Michał Szpak z mamą

Marlena Szpak i Michał Szpak

Marlena Szpak i Michał Szpak

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×