Szukaj

Michał Szpak wystylizowany jak na Paradę Równości apeluje do rządu. Brawa za odwagę

Michał Szpak cenzura w TVP

Michał Szpak cenzura w TVP

Michał Szpak to barwny ptak polskiej estrady. Niedawno nagrał piosenkę z Basią Wrońska na składankę wspierającą społeczność LGBT, a dziś pozuje w tęczowym wdzianku!

Michał Szpak jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych polskich artystów. Pojawił się wiosną 2011 w TVN-owskim show X-Factor. W finale o włos wyprzedził go Gienek Loska. Ale Michał szybko udowodnił, że wygrana nie była mu potrzebne do zrobienia zawrotnej kariery.

Cztery lata po udziale w talent-show wygrał opolskie Premiery z utworem Byle być sobą i wydał album, który uzyskał status podwójnej platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 60 tys. egzemplarzy. Jego pozycję ugruntował występ na Eurowizji  z utworem Color of Your Life.

Ostatnio Michał Szpak zaangażował się we wsparcie osób LGBT. Włączył się do dyskusji na temat praw mniejszości seksualnych. Właśnie dlatego nagrał utwór Zanim z Basią Wrońską, który trafił na składankę Music 4 Queers & Queens. Ta wyjątkowa płyta została wydana przez firmę Kayax, która nawiązała kontakt z Paradą Równości. Dzięki tej współpracy powstała kompilacja, na której znaleźli się polscy artyści – którzy chcieli wyrazić swoje poparcie dla postulatów społeczności LGBTQIA.

Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie, podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy. Mam nadzieję, że ten projekt będzie wsparciem dla wolności. To jest niezwykle ciekawa sytuacja i dowód na to, że jeśli się tylko chce i jest się zdecydowanym, to nie ma rzeczy niemożliwych – napisał Michał w materiale promującym płytę.

Michał przez swój barwny wygląd wielokrotnie spotykał z aktami agresji. Przez lata był narażony na szykany i obraźliwe słowa.

Kiedyś w sklepie usłyszałem: „Ty, k***, małpo, wypierdalaj stąd!”. Albo ktoś rzucił mi prosto w twarz: „Transwestyta”, „Pier*** pedał” – wyznał w magazynie Party.

Utwór Zanim, który nagrał z Basią, właśnie o tym opowiada. Dziś Michał zrobił jeszcze jeden gest – zapozował na swoim FB z tęczowym wdzianku, a zdjęcie podpisał dwoma znaczącymi zdaniami z piosenki Chłopców z Palcu Broni Kocham wolność:

Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem

W komentarzach otrzymał wiele podziękowań, ale też słów wsparcia:

  • Chcę Ci podziękować ze jesteś sobą i potrafisz podnosić nas na duchu, wpływać na nasze życie pokazując, że można być wolnym zawsze. Bo wolność to stan umysłu…
  • Każdy ma prawo być wolnym nieważne kim jest. Ważne aby żył i postępował nie krzywdząc innych ludzi.
  • Każdy ma prawo do wolności!! Absolutnie każdy!! I każdy jest równy!!  Bo przecież najważniejsze, to ” byle być sobą”.

Brawo Michał! My też jesteśmy za wolnością! A wy?

„Wolność kocham i rozumiem Wolności oddać nie umiem „ZANIMhttps://youtu.be/kQVBUhAnksQ

Opublikowany przez Michała Szpaka Czwartek, 18 czerwca 2020


Michał Szpak-1

Michał Szpak

Michał Szpak

Michał Szpak

Michał Szpak

Michał Szpak

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×