Belka, Duda i Tusk punktują się na Twitterze. Michał Szpak podsumował całą sytuację dwoma słowami. Lepiej tego nie mógł ująć

Michał Szpak o polityce

Michał Szpak o polityce

Andrzej Duda miał zaliczyć wpadkę w jednym z postów, które opublikował w swoich social mediach. Okazało się, że to fake news, tymczasem echa nie milkną. W przepychankę słowną na Twitterze z głową państwa wdali się czołowi politycy. Michał Szpak podsumował sytuację w dwóch słowach.

Media obiegły wiadomości, że Andrzej Duda zaliczył spektakularną wpadkę w social mediach. Zrobiło się naprawdę gorąco, a jak wiadomo, internauci nikomu nie przepuszczą. Tym bardziej głowie państwa, która ma reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.

Prezydent miał połączyć się z królem Jordanii, by złożyć mu najlepsze życzenia z okazji setnej rocznicy powstania Jordanii. Rozmowa odbyła się 7 kwietnia, a zdjęcie zostało opisane na profilu Andrzeja Dudy:

Obaj przywódcy wyrazili nadzieję, że pokonanie pandemii umożliwi powrót do wysokiej dynamiki kontaktów dwustronnych. W tym kontekście Król Abdullah potwierdził wolę złożenia wizyty oficjalnej w Warszawie w możliwie szybkim terminie.

Na zamieszczonej fotografii widzimy prezydenta, który rozmawia z królem przez telefon stacjonarny. Internauci dopatrzyli się jednak, że aparat, nie jest podłączony. Zastanowiło ich także, dlaczego Andrzej Duda ma na twarzy maseczkę.

Sprawę skomentował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Zamieścił na Twitterze post, w którym wyjaśnił, że cała sprawa to fake news:

#fakenews Po pierwsze tego typu rozmowy przeprowadza się wspólnie ze współpracownikami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Stąd maseczka. Co do drugiego „newsa” to może trudno to sobie wyobrazić ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu – napisał Błażej Spychalski.

Teoretycznie sprawa została wyjaśniona, ale jej echa nie milkną. Swoje trzy grosze postanowili dorzucić czołowi politycy.

Marek Belka i Donald Tusk komentują wpadkę Andrzeja Dudy

Marek Belka, wyraźnie rozbawiony całą sytuacją postanowił swoje przemyślenia opublikować na Twitterze.

Znów wszyscy się czepiają Andrzeja Dudy. Tym razem w związku z wykorzystaniem telefonu bezprzewodowego. Biorąc pod uwagę poziom tej prezydentury, może i lepiej, że nie jest podłączony do sieci. Jeszcze by się prezydent Biden dodzwonił i byłby klops.

Wydawałoby się, że Andrzej Duda nie zareaguje na zaczepkę, ale nie wytrzymał i odpisał Belce:

Dramatycznie nisko Pan lata, Panie Prezesie. Nie wstyd Panu?

Kropkę nad i postanowił postawić Donald Tusk, który na odpowiedź prezydenta napisał:

Wszyscy się wstydzimy, Panie Prezydencie.

Trzeba przyznać, że taka przepychanka słowna w social mediach, w wykonaniu czołowych polityków to rzadkość. Dostrzegł to Michał Szpak, który skomentował sprawę w swoim stylu.

Michał Szpak podsumował przepychanki czołowych polityków

Michał Szpak nie ma oporów przed komentowaniem nawet najbardziej drażliwych tematów. Niejednokrotnie na jego Instagramie pojawiały się zaangażowane posty. Tym razem postanowił skwitować rozmówki Belki, Dudy i Tuska na Twitterze. Trafił w samo sedno i napisał, że według niego, to co zaprezentowali politycy, należy określić, jako Komiks Narodowy. Dwa słowa, a jak trafne.


Michał Szpak podsumował dyskusję Tuska, Belki i Dudy

Michał Szpak podsumował dyskusję Tuska, Belki i Dudy

Memy z Andrzejem Dudą rozmawiającym przez telefon

Memy z Andrzejem Dudą rozmawiającym przez telefon

Memy z Andrzejem Dudą rozmawiającym przez telefon

Memy z Andrzejem Dudą rozmawiającym przez telefon

Komentarze

 • Gość pisze:

  Fajny głos a taki wredny hooojjjjowy charakter. Gniotę w kulkę i wyrzucam do utylizacji.

 • ZIBIGość pisze:

  SZPAK JESTEŚ PAJACEM

 • Karma pisze:

  Szpak matołku. Telefon może wyjechać z etui, a kabel może być z drugiej strony. Drwienie z innych jest typowe dla najmniejszych, zgorzkniałych ludzi. Tyle ci pozostało. Szerzysz brak szacunku do innych i skłócasz ludzi. Wszystko wróci.

 • Gość pisze:

  Szpakowi widać też się bardzo nudzi. Zajmować się takimi pierdołami i jeszcze to obnażać. W dodatku fake newsami. Wstyd Michale. Wstyd. Może zatrudnij się jako trol soku z buraka, skoro czujesz powołanie. W takich sytuacjach wychodzi kto ma klasę i pojęcie a kto niczego z tych rzeczy. Kto jest artystą a kto komediantem, niestety nawet nie narodowym, a z Zaupia Wielkiego.

 • Fraulin pisze:

  A ty się nie nudzisz? Po co kogoś obmawiać jak samemu się to samo robie🤫

 • Gość pisze:

  pan prezydent chyba się nudzi

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×