Szukaj

Wraca temat afery z piosenkami Michała Szpaka. Gwiazdor wreszcie przerwał milczenie

Michał Szpak

Michał Szpak

Michał Szpak po zmianie menadżera stracił prawa do swoich największych hitów. Piosenkarz odniósł się do całej sprawy w bardzo wymowny sposób. Co napisał?

Michał Szpak od momentu występu w programie X-Factor, nie daje o sobie zapomnieć. Był dla jury wielkim zaskoczeniem, a jednocześnie objawieniem. Wykonaniem piosenki Dziwny jest ten świat z repertuaru Czesława Niemena, wywołał owacje na stojąco. Chociaż programu nie udało mu się wygrać, to nie przeszkodziło mu w zrobieniu ogromnej kariery. Został laureatem nagrody SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2015 roku. Rok później na tym samym festiwalu zdobył statuetkę w kategorii SuperArtysta.

Jego album Byle być sobą został wydany po czterech latach od udziału w muzycznym show. Krążek został okrzyknięty hitem, zdobył status podwójnej platynowej płyty. Sprzedaż przekroczyła 60 tysięcy egzemplarzy. Nic więc dziwnego, że kolejna produkcja Szpaka Dreamer również zyskała wielkie uznanie wśród fanów. Muzyk zyskał silną pozycję na rynku muzycznym.

Po 9 latach współpracy z menadżmentem Musicart artysta zdecydował się na zmianę. Zrezygnował z usług dotychczasowej firmy i zmienił menadżera. Od początku tego roku o jego interesy dba mąż Ani Wyszkoni, Maciej Durczak i firma Rock House Entertainment.

Z dniem 1. stycznia na wszelkich polach zakończyła się moja współpraca z firmą MUSICART. Wzrastałem przy Was w siłę i na zawsze będzie we mnie wdzięczność za wiarę, gdy nikt inny nie wierzył. Szczerze Dziękuję Wam za wykonaną pracę! Jednocześnie pragnę poinformować, że nowym kontaktem we wszystkich sprawach zawodowych staje się agencja Rock House Entertainment – napisał Michał w swoich mediach społecznościowych.

Michał Szpak komentuje aferę z piosenkami

Rozwiązanie umowy z menadżerem zaowocowało niemałymi kłopotami. Z oficjalnego konta artysty w serwisie YouTube zniknęły dwa uwielbiane utwory. Co więcej, okazało się, że Szpak nie ma praw do ich wykonywania i jeśli będzie chciał śpiewać je na koncertach, to zrobi to wyłącznie za zgodą poprzedniej agencji i opłatą.

Michał dość konsekwentnie milczał w tej sprawie. Do tej pory unikał jakichkolwiek wypowiedzi na temat praw do swojej twórczości. Jednak postanowił w końcu zrobić wyjątek i udostępnił na swoim story bardzo wymowne zdjęcie. Udostępniony post ma formę demotywatora, który pokazuje dość zniesmaczone, małe dziecko.

Ja dowiadujący się o aferze po aferze – napisał Szpak.

Możemy po tym wywnioskować, że cała sprawa najwidoczniej nie wpłynęła zbytnio na Michała, choć wydaje się być nią zaskoczony. Być może już niedługo powróci do nas z nowymi utworami.


Michał Szpak komentuje aferę z piosenkami

Michał Szpak komentuje aferę z piosenkami

Michał Szpak

Michał Szpak "Byle być sobą" CD

Michał Szpak

Michał Szpak

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×