Szukaj

Michał Szpak nagrał piosenkę z okazji Parady Równości. W akcie solidarności z gejami włożył odważne buciki

Michał Szpak wspiera LGBT. Z tej okazji nagrał piosenkę Zanim, w duecie z Basią Wrońską. To jednak nie wszystko. Z okazji zbliżającej się Parady Równości włożył stylowe buciki.

Music 4 Queers & Queens jest kontynuacją wydanej w 2007 roku składanki Music 4 Boys & Gays. Na dwupłytowym albumie, którego pomysłodawczynią była Kayah, znalazły się między innymi utwory Madonny, Kylie Minogue, Moloko czy Björk. Tym razem Kayax nawiązał współpracę z Paradą Równości i stworzył kompilację, na której znaleźli się polscy artyści – którzy chcieli wyrazić swoje poparcie dla postulatów społeczności LGBTQIA.

Dwupłytowa składanka zawiera utwory czołówki polskiej sceny muzycznej, polskich drag queens i debiutantów. Wśród gwiazd znaleźli się m.in. Kayah, Krzysztof Zalewski, Brodka, Nosowska, Mery Spolsky, Ralph Kaminski, Julia Wieniawa, Reni Jusis czy Sorry Boys.

Cieszy nas fakt, że wszyscy, którzy znaleźli się na tej składance wyrazili chęć uczestnictwa w tym projekcie, a w dołączonej książeczce znajdziecie od nich krótkie słowa wsparcia. Pisałam to 13 lat temu i powtórzę dzisiaj – muzyka dociera do wszystkich, dla niej nie ma różnic. Niezależnie od koloru skóry, płci, orientacji seksualnej, narodowości, religii, przekonań politycznych – muzyka łączy, nie dzieli. Obyśmy wszyscy byli muzyką – mówi Kayah.

Wydawnictwo promuje duet byłej wokalistki grupy Pustki –  Basi Wrońskiej i Michała Szpaka. Basia zaprosiła Michała nie tylko dlatego, że jest fantastycznym artystą, ale także dlatego, że jest doskonałym przykładem osoby atakowanej i hejtowanej tylko z powodu swojej oryginalności.

Utwór porusza kwestię tego, że ludzie niszczą się nawzajem, na oślep uderzając „kamieniem” – słowem we wszystko co czułe. Nie biorąc pod uwagę tego, że łamią komuś życie. To tyczy się krytykowania czyjejś osobowości, sposobu bycia, twórczości, życia – każdej właściwie sfery. Do współpracy zaprosiłam Michała Szpaka, który bardzo często pada ofiarą takich zachowań. Choć jesteśmy stylistycznie różni to czujemy to samo, a nasze światy się przeniknęły – mówi Basia Wrońska.

Michał Szpak z chęcią dołączył do projektu, gdyż ma nadzieję, że będzie on wsparciem dla wolności!

Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich, niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy. Mam nadzieję, że ten projekt będzie wsparciem dla wolności! – wyznał artysta.

Z okazji premiery utworu Zanim oraz składanki Music 4 Queers & Queens Michał zaprezentował tęczowe buty.

Buty Michała Szpaka

Buty Michała Szpaka

Do utworu Basi i Michała powstał klip, który już można obejrzeć YT!

Na płycie znajduje się tzw. bonus drag, który również promuję album Music 4 Queers & Queens. To utwór pt. Technikolor przygotowany przez znane i lubiane polskie Drag Queens – Shady Lady, Twoją Starą i Lolę Eyeonyou Potocki.

Kupicie składankę?


Basia Wrońska i Michał Szpak

Basia Wrońska i Michał Szpak

Basia Wrońska i Michał Szpak

Basia Wrońska i Michał Szpak

Basia Wrońska i Michał Szpak-1

Basia Wrońska i Michał Szpak

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×