Szukaj

Olszański wyprzedził TVP i opowiedział o planowanych zwolnieniach: „Bardzo mnie to zdziwiło”. Jest też o Zamachowskiej

Michał Olszański

Michał Olszański

Michał Olszański straci kolejną pracę w TVP? Dziennikarz opowiedział o zmianach, jakie planuje pracodawca. Przy okazji nawiązał do sytuacji sprzed roku i rozstania z Moniką Zamachowską.

Michał Olszański z TVP związany jest od lat 90. Popularność i uznanie widzów zyskał, prowadząc program Magazyn Ekspresu Reporterów. Potem został gospodarzem Pytania na śniadanie, w którym przez 10 lat tworzył duet z Moniką Zamachowską. Rok temu, ku zaskoczeniu widzów, dziennikarz został zwolniony ze śniadaniówki.

Zwolnienie z porannego programu Michał wspomina jako „niezbyt eleganckie”. W oficjalnym komentarzu do mediów przyznał, że „ma żal o sposób, w jaki poinformowano go o zmianach”. Olszański nie zniknął jednak z wizji. Na antenie TVP niezmiennie prowadzi Magazyn Ekspresu Reporterów.

Michał Olszański o zmianach w TVP. Czy straci kolejną pracę?

Teraz okazuje się, że właśnie ważą się jego dalsze losy w Telewizji Polskiej. Olszański o planowanych zmianach opowiedział Faktowi.

Z tego, co się orientuję, w załodze programu szykują się zmiany. I sam nie wiem, jak to dalej będzie. Na razie nastąpiły zmiany na stanowisku wydawcy, który jest kluczową osobą w tego typu programach. Podziękowano pani Izie Szukalskiej. Bardzo mnie to zdziwiło, bo długo razem współpracowaliśmy i sądzę, że znakomicie wykonywała swoją robotę.

Co może mieć wpływ na roszady w zespole?

Być może zmiany personalne są spowodowane spadkiem oglądalności, od kiedy przeniesiono magazyn z Dwójki do Jedynki. Widzowie byli bardzo przywiązani do tego, że we wtorki po emisji „M jak miłość” jest „Magazyn” i nasz program ładnie utrzymywał oglądalność. Teraz jest już gorzej. Mimo wszystko ludzie lubią ten program, mają poczucie, że jest prawdziwy i uczciwy, warto, żeby w takiej formule jak dotychczas pozostał. Być może kierownictwo szuka jakichś nowych rozwiązań, dlatego planują zmiany.

Olszański nadal czeka na wieści dotyczącego jego dalszej współpracy z TVP:

A co do mnie, to jeszcze nie mam żadnych informacji. Przepracowałem w „Magazynie” wiele lat, więc ciekawe, co mnie czeka.

Michał Olszański o Monice Zamachowskiej i jej zwolnieniu z TVP

Ulubieniec widzów nie ukrywa swojego zaskoczenia zmianami, jakie zachodzą w Telewizji Publicznej. W rozmowie z Faktem wrócił do tematu zwolnienia Moniki Zamachowskiej, jednej z najbardziej cenionych dziennikarek telewizyjnych w Polsce.

Uwielbiałem pracować z Moniką Zamachowską. Ona prezentuje wysoki poziom dziennikarstwa. Teraz w telewizji takiej klasy dziennikarki wymienia się na prezenterów. Z ciekawością obserwuję ją też na Instagramie. Podziwiam to, że nadąża za nowoczesnymi mediami.

Olszański wie, że w razie, gdyby został na lodzie, może liczyć na wsparcie byłej telewizyjnej partnerki.

Już rok minął, od kiedy razem nie pracujemy, a mimo to mamy kontakt. Z ciekawością obserwuję ją też na Instagramie. Podziwiam to, że nadąża za nowoczesnymi mediami. Wiem, że gdyby cokolwiek się działo, to mogę do niej zadzwonić.

Wśród gwiazd, które w ostatnich tygodniach straciły pracę przy projektach TVP, są Marcelina Zawadzka (pożegnała się z prowadzeniem The Voice of Poland) oraz Tomasz Kammel, którego miejsce w The Voice Senior zajął Rafał Brzozowski.


Michał Olszański i Monika Zamachowska

Michał Olszański i Monika Zamachowska

Monika Zamachowska i Michał Olszański w Pytaniu na śniadanie - 27 lipca 2016

Monika Zamachowska i Michał Olszański w Pytaniu na śniadanie - 27 lipca 2016

Monika Zamachowska i Michał Olszański, Festiwal Zaczarowanej Piosenki 2016

Monika Zamachowska i Michał Olszański, Festiwal Zaczarowanej Piosenki 2016

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×