Michał Malitowski potwierdził rozstanie z żoną i opowiedział o walce z chorobą. Ma za sobą trudny czas

Michał Malitowski, Joanna Leunis, rozstanie

Michał Malitowski, Joanna Leunis, rozstanie

Michał Malitowski rozstał się z żoną. Dlaczego? Tancerz i juror Tańca z gwiazdami opublikował oficjalne oświadczenie, w którym poinformował nie tylko o zakończeniu związku, ale też o problemach zdrowotnych.

W poniedziałek media obiegła informacja o rozwodzie Michała Malitowskiego i Joanny Leunis. Para rozstała się po 17 latach. Informacja zaskoczyła wielu fanów duetu, który jeszcze rok temu zapewniał, że „pracuje nad drugim dzieckiem”, a w międzyczasie zgarniał kolejne trofea na międzynarodowych zawodach tanecznych.

Zobacz: Michał Malitowski rozstał się z żoną po 17 latach. Jest oficjalne oświadczenie

Jako pierwsza oficjalny komunikat do mediów wystosowała Joanna Leunis. Pochodząca z Belgii, młodsza o rok żona Michała Malitowskiego w oświadczeniu napisała:

Z przykrością informuję wszystkich tanecznych przyjaciół, znajomych z pracy, organizatorów i kibiców, że po 17 latach Joanna Leunis i Michał Malitowski nie pracują, nie tańczą i nie żyją już razem. Joanna dziękuje za wasze wsparcie i zrozumienie.

Dlaczego Michał Malitowski rozstał się z żoną?

Teraz głos zabrał jej mąż. Michał Malitowski potwierdził, że jego małżeństwo jest już przeszłością. Tancerz, któremu masową rozpoznawalność przyniosła posada jurora w Tańcu z gwiazdami wyznał, że cierpi na depresję. Jest pod opieką lekarzy i powoli wraca do zdrowia. To dlatego zabrakło go w obsadzie poprzedniej edycji show.

Zobacz: Kontuzja to niejedyny problem, z którym zmaga się Michał Malitowski? Tabloid dotarł do zaskakującej informacji

Doświadczyliśmy razem wielu zwycięstw i porażek i wciąż mamy przed sobą największe wyzwanie, jakim jest wychowanie naszej córki – napisał na Instagramie.

Michał Malitowski i Joanna Leunis mają córkę, 3-letnią Lię Michele. To ona daje ojcu najwięcej energii do działania:

To dla niej chciałbym świata, w którym osoby chore nie są wykluczone – wyznał.

Michał Malitowski i Joanna Leunis rozstali się

Michał Malitowski i Joanna Leunis rozstali się

Oto pełna treść oświadczenia Michała Malitowskiego:

Drodzy Państwo, Drodzy Przyjaciele!
Ostatnie miesiące nie były dla mnie łatwe. Chorowałem, cierpiałem na depresję, coraz trudniej było mi odnaleźć się w otaczającej mnie rzeczywistości. Dziś, dzięki wspaniałym lekarzom, czuję, że wróciłem do zdrowia.
Pomogli mi bliscy, rodzina i przyjaciele. Myślę, że każda choroba umacnia w prawdziwej miłości i przyjaźni, ale również pogłębia dystans, zrywa słabe więzi, przynosi rozczarowania co do zachowania tych, którym dotąd ufało się najbardziej.
Podjąłem trudną decyzję o rozstaniu się z moją wieloletnią partnerką życiową, taneczną i zawodową Joanną Leunis. Za nami wiele zwycięstw i porażek, przed nami wciąż największe wyzwanie, jakim jest wychowanie córki.
Moja córka Lia jest moją największą miłością. To dla niej chciałbym świata, w którym chorzy nie są wykluczani.
Jestem więc i będę brał udział w projektach, które uważam za ważne i potrzebne. Za chwilę będę całym sercem i moją wiedzą z uczestnikami i widzami Tańca z Gwiazdami. Nie przestanę angażować się w propagowanie tańca w moich szkołach Dansinn by Malitowski. Będę też uczył i sędziował.
Wierzę, że skoro inni dają radę, a nawet przekuwają swoją słabość w siłę, to i ja nie mogę odpuścić. Tańca, który kocham, nie zostawię na pewno. Państwa proszę o serdeczne myśli. Do zobaczenia na parkiecie!

View this post on Instagram

Dear Friends!! Recent months have not been easy for me. I was sick, I suffered from depression, it was getting harder and harder to find myself in the reality that surrounded me. Today, thanks to great doctors, I feel that I have recovered. Loved ones, family and friends helped me. Like any disease, this one strengthens true love and friendship, but at the same time can deepen the distance, break weak bonds and bring disappointments regarding the behaviour of those who have been trusted the most. I made a difficult decision to part my way with my long-term life, dance and professional partner Joanna Leunis. We have experienced many victories and defeats together, and we still have the biggest challenge ahead of us, which is raising our daughter. My daughter Lia is my greatest love. It is for her that I would like a world in which people touched by diseases are not being excluded.

A post shared by Michael Malitowski (@mmalitowski) on

Taniec z gwiazdami 10 – kiedy będzie?

Z pewnością wielu fanów Tańca z gwiazdami ucieszy fakt, że Michał Malitowski powróci do obsady show w nowym sezonie, który stratuje już 13 września. Niestety grono jurorów tym razem będzie uboższe o Olę Jordan. Brytyjska tancerka zdecydowała się na przerwę od pracy ze względu na ciążę.

Zobacz: Ola Jordan jest w ciąży! Gwiazda pokazała zaokrąglony brzuszek w sesji dla zagranicznego magazynu!


Michał Malitowski i Joanna Leunis rozstali się

Michał Malitowski i Joanna Leunis rozstali się

Michał Malitowski i Joanna Leunis rozstali się

Michał Malitowski i Joanna Leunis rozstali się

Michał Malitowski i Joanna Leunis rozstali się

Michał Malitowski i Joanna Leunis rozstali się

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×