Szukaj

Michał Bajor ujawnia kulisy przyjęcia szczepionki na COVID poza kolejką. Po jego wpisie wielu zmieni zdanie

Michał Bajor

Michał Bajor

Michał Bajor jest jedną z gwiazd, która zdecydowała się przyjąć szczepionkę na koronawirusa poza kolejnością. Muzyk i aktor postanowił wytłumaczyć wszystko swoim fanom w oficjalnym oświadczeniu.

Michał Bajor to jeden z najbardziej uznanych artystów estradowych. Jego wielki talent odkryto już w dzieciństwie, gdy występował w przedstawieniach skierowanych do dzieci. Pierwszy raz na dużej scenie zadebiutował podczas eliminacji do Festiwalu Piosenki w Opolu w 1970 roku. Zaledwie 5 lat później zaliczył swój wielki debiut telewizyjny, a od tamtej pory nie może narzekać na brak kolejnych zawodowych propozycji. Regularnie grywa w teatrze oraz występuje na scenie. Większość widzów kojarzy go z roli Nerona w ekranizacji Quo Vadis. Aktor jednak najbardziej kocha muzykę. Na swoim koncie ma aż kilkanaście studyjnych krążków.

Ze względu na wielki autorytet wśród fanów został zaproszony jako jedna z gwiazd do promowania szczepionek przeciwko koronawirusowi. Są one dostępne w Polsce od 27 grudnia. Zaraz po świętach ruszyła pierwsza tura aplikacji medykamentu. Zostało do niej zaproszonych wielu znanych i lubianych, co nie spodobało się opinii społecznej. Pomysłodawcy akcji odnieśli odwrotny skutek od zamierzonego.

Michał Bajor tłumaczy się ze szczepienia na koronawirusa

W mediach trwa zagorzała dyskusja na temat szczepień gwiazd poza kolejnością. Ministerstwo Zdrowia podało, że do przyjęcia antidotum przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 mają prawo w pierwszej kolejności osoby pracujące w sektorze ochrony zdrowia (etap 0). Dalej w kolejce (etap 1) są policjanci, strażacy i osoby powyżej 60. roku życia, zaczynając od najstarszych.

Akcja z udziałem gwiazd, zamiast zachęcić Polaków do przyjęcia szczepionki, wywołała istne trzęsienie w internecie. Artyści, którzy przyjęli lek muszą mierzyć się z niewyobrażalnym hejtem. Jedną z takich osób jest Michał Bajor, który postanowił wytłumaczyć wszystko na Instagramie. Ujawnił kulisy propozycji, jaką otrzymał od Ministersta Zdrowia.

Szanowni Państwo!
W związku z medialną burzą nie mam zamiaru ukrywać, że jestem jedną z zaszczepionych osób w przychodni przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Tak jak większość osób publicznych, zostałem zaproszony do akcji popularyzacji szczepień przeciwko COVID-19 i zgodziłem się zostać jednym z jej ambasadorów. Zaproszenie było skierowane do nas już po Świętach i z oficjalną informacją, że są to szczepionki nadprogramowe, których wiele mogłoby ulec przedawnieniu po 31.12.2020. Jestem przekonany, że to szlachetne działanie i że zachęcając do szczepień, przynajmniej pośrednio przyczyniam się do tego, że większość z nas pozostanie w zdrowiu. Moim celem jest również to, żeby wątpiącym, ale i ignorantom, pokazać na swoim przykładzie, że szczepionka jest bezpieczna i tym samym zachęcić wszystkich Państwa do włączenia się w tę światową walkę z pandemią. Jeśli ktoś z Państwa poczuł się tą sytuacją urażony, serdecznie przepraszam. Ukłony. Michał Bajor

Muzyk podkreśla, że szczepionka, którą zdecydował się przyjąć, jest nadprogramową dawką. Jeżeli nie poddałby się szczepieniu, prawdopodobnie by się zmarnowała. Wśród swoich fanów znalazł wiele słów poparcia.

 • Dla mnie to fajna akcja, która przekona niektórych niedowiarków. Super, że jest Pan w tej wybranej grupie.
 • Panu akurat wierzę! Wszystkiego dobrego!

Takich komentarzy jest znacznie więcej. Niestety ze względu na ogromny hejt, jaki spotkał Wiktora Zborowskiego po tym, jak zaszczepił się na koronawirusa, Zofia Zborowska postanowiła zmienić status swojego profilu na prywatny.


Michał Bajor

Michał Bajor

Michał Bajor

Michał Bajor

Michał Bajor - Polsat Superhit Festiwal 2018

Michał Bajor - Polsat Superhit Festiwal 2018

Dodaj komentarz

 • Szkoda pisze:

  OMB! on tez sie sprzedał…

 • Zdegustowana pisze:

  O Matko Jedyna! Ludzie to są jednak durni i przekorni. Grypa co rok zabija a powikłania niszczą organizm, szczepionki co roku były niszczone po nie było chętnych, a teraz trzeba zrobić aferę dla zasady. Durnie. Jak mieli zacząć szczepić to jeden z drugim mówił „no zaszczepię się, ale później” jak zobaczyli że ludzie jednak żyją po szczepiące to wszyscy chętni. Zanim rzucisz kamień …….

 • Gość mmmm pisze:

  Rozsądnie i logicznie ale…… i tak ta akcja nie spełniła jak widać oczekiwań….

 • Gość pisze:

  Łże. Nie było żadnej akcji ambsadorów. Niech pokaże zdjęcie, film promocyjny-reklamowy. Czemu sie zaszczepił po cichutku, bez kamer. Ambasador z komuny.

 • Iwa pisze:

  Jaka to akcja promocyjna jak robiona cichaczem,bez rozgłosu i dla wtajemniczonych.Panie MIchale,jeśli jest tak jak Pan pisze to powinien Pan pisać i mówic o tym zaraz po szczepieniu lub nawet przed a nie teraz jak wszystko się wydało.Takie tłumaczenie pod publiczkę i tyle.

 • Gość pisze:

  Michałek jak zawsze korzysta z okazji.

 • Gośćanna pisze:

  Akcja I zamieszanie jest super, teraz rzeczywiscie wszyscy beda chcieli sie zaszczepic hahahah lepszej akcji promocyjnej nie mozna byloby wymyslec…..

 • Gość pisze:

  Niedawno pisali ze mogą tylko z 1 ampułki wziąć 4 dawki a 3 pozostałe idą do śmieci. Potem rząd zmienił rozporządzenie że należy brać z ampułki 4 dawki a resztę do śmieci. To o co chodzi?
  Rząd kłamie na każdym kroku i szuka winowajców a powinien zacząć od siebie.
  Ile ludzi więcej mogłoby zostać zaszczepionych jakby resztki z ampułek nie były wyrzucane w błoto. A z drugiej strony gdzie są tu oszczędności? Przecież te szczepionki ogółem mają kosztować ponad 6 miliardów złotych.

 • Gość pisze:

  No i brawo!!!

 • Gośćmm pisze:

  I to jest sensowne tłumaczenie , chociaż i tak szczepionka powinny iść do służby zdrowia

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×