Anna Wintour publicznie wyznała, kogo już nigdy więcej nie zaprosi na MET Galę. Kto stracił w jej oczach?

Anna Wintour

Anna Wintour

Anna Wintour to moda, moda i jeszcze raz moda. We wszystkich jej zakresach i odmianach. Także tych towarzyskich. Są jednak tacy, których już nigdy nie zaprosi na słynną MET Galę.

Anna Wintour potrafi z nieznanego projektanta zrobić światowego kreatora, ze światowego kreatora pokraczną kreaturę, a także wynieść lub strącić każdego z salonów śmietanki towarzyskiej do piwnicy niebytu. Kto podpadł Nuklearnej Wintour, jak nazywają ją współpracownicy?

Tegoroczna MET Gala nie odbyła się w pierwszą niedzielę maja z powodu koronawirusa. A szkoda wielka, bo temat był tyleż niestandardowy, co szalony: About Time: Fashion and Duration, czyli Czas: Moda i Kontynuacja.

Moda stara się uchwycić ducha czasu, a często go wyprzedza. Moda powraca, jak w teorii wielkiego powrotu. Ubrania niszczeją, ale zyskują też czasem drugie życie. O tym wszystkim chcemy opowiedzieć na naszej wystawie – zapowiadał jeden z kuratorów wystawy Adrew Bolton.

Oprócz Boltona i naczelnej amerykańskiego Vogue’a kuratorami miały być takie sławy jak: dyrektor kreatywny domu mody Louis Vuitton, ambasadorka LV – aktorka Emma Stone, a także Lin-Manuel Miranda (autor musicalu Hamilton) oraz absolutna sensacja! Sama Meryl Streep, która tym samym, po raz pierwszy w historii pojawiłaby się na słynnej nowojorskiej imprezie. Być może Wintour doceniła wreszcie kreację Meryl w słynnym filmie Diabeł ubiera się u Prady, gdzie aktorka brawurowo sportretowała jej postać?

No, cóż… Na razie nie wiadomo, czy MET Gala w ogóle się w tym roku odbędzie. Za to wiemy, kto już nigdy nie pojawi się na obleganej przez gwiazdy imprezie. A jak Wintour mówi, że nigdy, to znaczy nigdy.

MET Gala: Kogo Anna Wintour nigdy nie zaprosi na imprezę?

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów w programie Jamesa Cordena jest zabawa w pytania i odpowiedzi (tzw. Q&A). Pytania są trudne. Jeśli gość nie chce odpowiedzieć, musi zjeść coś paskudnego. Ponieważ Wintour nie znosi fast foodów, Corden przygotował cały zestaw potworności. Między innymi bekon zapiekany w pączku! Nazywa się to Spill Your Guts or Fill Your Guts, czyli „wyrzuć z trzewi, albo wrzuć do trzewi”. Na pytanie, kogo Anna nie zaprosi już nigdy na MET Galę, Wintour odpowiedziała bez wahania:

Donald Trump.

Anna Wintour nie chyli czoła przed przywódcą mocarstwa, którego żona swego czasu pozowała na okładce magazynu, któremu nadzoruje od lat.


Anna Wintour w sukni Chanel z córka na MET Gala 2016 fot. East News

Anna Wintour w sukni Chanel z córka na MET Gala 2016 fot. East News

Melania i Donald Trump na MET Gala 2007

Melania i Donald Trump na MET Gala 2007

Melania Trump na MET Gala 2004

Melania Trump na MET Gala 2004

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×