MET Gala 2022. Kim Kardashian w legendarnej sukni Marylin Monroe z 1962 roku, w której aktorka zaśpiewała prezydentowi Kennedy’emu Happy Birthday

MET Gala 2022. Kim Kardashian

MET Gala 2022. Kim Kardashian

MET Gala 2022. Kim Kardashian w tym roku najbardziej zaskoczyła kreacją. Celebrytka pojawiła się na czerwonym dywanie w sukni należącej do samej Marilyn Monroe. Jak to się stało? 

Od momentu kiedy gwiazdy poznały temat przewodni tegorocznego balu, Kim Kardashian uznała, że nie ma bardziej ikonicznego outfitu w amerykańskiej historii mody niż przezroczysta suknia Marylin Monroe, w której, na 3 miesiące przed swoją śmiercią aktorka zaśpiewała Happy Birthday prezydentowi Kennedy’emu.

Problem polegał na tym, że suknia, kupiona na aukcji na 5 mln dolarów, jest pilnie strzeżonym eksponatem muzeum w Orlando. Ustanowiła ona rekord Guinessa, jako najdroższa sukienka w historii. Kim użyła więc swoich koneksji i udała się do Orlando, by przymierzyć replikę kreacji. Kiedy okazało się, że suknia pasuje rozpoczęła się cała operacja mająca na celu pojawienie się Kim właśnie w niej na Met Gala 2022.

Słynna kreacja pochodzi z 1962 roku. Została naszkicowana przez młodego artystę Boba Mackie i uszyta przez francuskiego kostiumografa Jean-Luisa, który ubierał gwiazdy Hollywood. Podstawą był przezroczysty jedwab wyszywany 6 tysiącami kryształów. Podobno Marilyn postanowiła całkowicie zrezygnować z założenia bielizny pod swoją słynną kreację.

Marylin w 1962 roku za suknię zapłaciła 1440 dolarów i olśniła wszystkich podczas słynnego wykonania Happy Birthday na 45. urodziny prezydenta Kennedy’ego. To była pierwsza, a na pewno najsłynniejsza „naked dress” w historii mody!

MET  Gala 2022. Kim Kardashian w sukni Marilyn Monroe z 1962 roku

Kim Kardashian zdradziła w rozmowie z Vogue, że kiedy przymierzyła replikę sukni, również należącą do muzeum w Orlando, wiedziała, że albo ta, albo żadna! Niestety kilka tygodni przed Met Gala okazało się, że oryginał jednak jest za ciasny. Przerabianie drogocennego eksponatu nie wchodziło w grę, a Kim nie wyobrażała sobie innej kreacji, więc przeszła na restrykcyjną dietę.

Przez ponad miesiąc 2 razy dziennie nosiła specjalny podgrzewany kombinezon, który działał jak sauna, do tego codziennie bieżnia. Zupełnie odcięła węglowodany i cukier. Jadła tylko warzywa i białko. Okazało się, że kilku tygodniach poświęcenia, tym razem suknia leżała jak ulał.

Ostatecznie Kim Kardashian pojawiła się w niej na Met Gala 2022, ale jedynie przez moment! Przebrała się w nią w garderobie już na miejscu gali z pomocą asystentów w białych rękawiczkach. Założyła ją jedynie do zdjęć na słynnych schodach, jak zdradziła w rozmowie z Vogue, nie ośmieliłaby się w niej usiąść ani tym bardziej jeść. Tym razem zrezygnowała z perfum i makijażu ciała, aby nie pobrudzić eksponatu.

Po zakończeniu pozowania przebrała się w idealną replikę sukni i to w niej brylowała później na przyjęciu. Całego looku dopełniły tlenione na blond włosy – Kim zdradziła, że spędziła 14 godzin na farbowaniu u fryzjera, aby osiągnąć efekt, który obserwujemy na zdjęciach.

Sami oceńcie. Było warto?


Pete Davidson i Kim Kardashian – MET Gala 2022, kreacja: Bob Mackie

Pete Davidson i Kim Kardashian – MET Gala 2022, kreacja: Bob Mackie

Marilyn Monroe - śpiewa dla prezydenta Kennedy'ego rok1962

Marilyn Monroe - śpiewa dla prezydenta Kennedy'ego rok 1962

Sukienka Marilyn Monroe z 1962r na aukcji

Sukienka Marilyn Monroe z 1962r na aukcji

Komentarze

 • GośćX pisze:

  Marylin Monroe była normalna kobieta.
  Aktorka utalentowana.
  Ludzie tylko zmienili jej uczesanie , kolor włosów,makijaż.
  Natomiast pokazana tu niejaka Kim to sztuczny twór.
  Ani urody,ani talentu ani aparycji.
  Manekin tez nie,raczej karykatura,niestety.
  Bez umiaru.

 • Gość pisze:

  Film dla dorosłych nagrała i niektórzy się nią zachwycają rzeczywiście autorytet do pokazywania chore czasy

  • GośćDan pisze:

   Marlin tez nie jest żadnym
   autorytetem, poczytaj o niej to zmienisz zdanie

 • Gość pisze:

  Kim jest mega pomysłowa i kreatywna. Super wygladala

 • Gość pisze:

  GDZIE JEJ DO MERLIN… w tyłku jej się pomieszało..przecież tam ma mózg..

 • Gość pisze:

  opamietali by sie ,prozni ,zaprzedani diablu ludzie.Niech zaczna sie modlic a nie lansowac

 • Gośćxx pisze:

  No tak jest, jeden wydaje na torebke wiecej niz inny zarabia cały rok. Ale czy to jego wina? Zastanawiam sie czy sami nie jesteśmy kreatorami własnego życia? Jasne, kazdy ma inny start, ale co jeśli możemy wiecej niż sie nam wmawia? Mam tu na myśli myslenie, zmiana myslenia zmienia wszystko,zaczynamy widziec mozliwości zamaist ograniczeń, działać, zamiast narzekać, żyć zmiast wegetować…

 • Gośćhea pisze:

  Szmatki, to tylko szmatki… Ludzie są mordowani, gwałceni,głodują, a inni wywalają tyle kasy na szmatki i świecidełka. Masakra

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×