Wraca MET Gala. Jest już nawet konkretna data. Pierwszy raz od 16 lat nie odbędzie się w maju

MET Gala, data

MET Gala, data

Meta Gala to jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń na świecie. W zeszłym roku po raz pierwszy w historii nie obyło się, ze względu na pandemię. Kiedy odbędzie się tegoroczna edycja imprezy?

Met Gala jest uważana za jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na świecie. Jest to coroczna gala, podczas której zbierane są fundusze na rzez Instytutu Kostiumów Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Impreza otwiera coroczną wystawę mody, a uczestniczą w niej najważniejsze osobistości ze świata mody, sztuki i show-biznesu. Komisji organizacyjnej od 1995 roku przewodniczy redaktor naczelna amerykańskiego wydania magazynu VogueAnna Wintour.

Do Nowego Jorku tłumnie zjeżdżają się gwiazdy, które chcą pojawić się wśród śmietanki towarzyskiej i błyszczeć na czerwonym dywanie. Zdjęcia z gali w kilka chwil obiegają w cały świat.

Organizowana co roku wystawa kostiumów ma swój temat przewodni. To właśnie on ustala dress code, który obowiązuje na gali. Trzeba przyznać, że gwiazdy mocno biorą to sobie do serca a wiele ze stylizacji, w których pojawiły się na imprezie, przeszło już do historii mody. Tego dnia czerwony dywan zdecydowanie pozwala sobie na odrobinę szaleństwa, o czym możecie przekonać się, przeglądając naszą galerię.

Mat Gala 2021: kiedy się odbędzie?

Met Gala nieprzerwanie była organizowana od ponad pięciu dekad. Dopiero w zeszłym roku po raz pierwszy wydarzenie odwołano ze względu na pandemię koronawirusa. Obchody tego dnia były zbyt ryzykowne. W tym roku jednak organizatorzy chcą, aby wszystko wróciło do normy. Słynna impreza ma się jednak odbyć ze sporym opóźnieniem.

Met Gala od 16 lat zawsze była organizowana w pierwszy poniedziałek maja. To właśnie wtedy Nowy Jork i amerykańskie muzeum stawały się miejscem, gdzie można było spotkać największe sławy. W tym roku zaplanowano, aby wszystko odbyło się 13 września. Takie informacje podał portal Page Six.

Wydarzenie nie może być zorganizowane w pierwszy poniedziałek maja także ze względu na święto pracy w Stanach Zjednoczonych:

Nawet Anna Wintour nie może zmienić federalnego święta – mówi źródło Page Six.

Organizatorzy mają nadzieję, że do września większość osób będzie już zaszczepiona, a sytuacja związana z pandemią okaże się na tyle stabilna, że nie pokrzyżuje planów. Nieoficjalnie podano również, że tegoroczną galę poprowadzi poetka Amanda Gorman w duecie z przewodniczącym CFDA, Tomem Fordem.

W naszej galerii zobaczycie najciekawsze stylizacje gwiazd z poprzednich lat.


Cardi B – MET Gala 2019, kreacja: Thom Browne

Cardi B – MET Gala 2019, kreacja: Thom Browne

Kendall Jenner – MET Gala 2019, kreacja: Versace

Kendall Jenner – MET Gala 2019, kreacja: Versace

Lady Gaga na MET Gala - szokująca stylizacja

Lady Gaga na MET Gala - szokująca stylizacja

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×