Szukaj

Historia Melanii Trump. Modeling, pieniądze, sława i skandale… Kim była zanim została Pierwszą Damą? [DUŻO ZDJĘĆ]

Melania Trump historia

Nieznane fakty z życia Melanii Trump

Kim była Melania Trump zanim została Pierwszą Damą USA? Przypominamy historię najbardziej kontrowersyjnej First Lady w historii Stanów Zjednoczonych.

Jej panieńskie nazwisko to Knavs, z czasem zmieniła je na bardziej medialne Knauss. Urodziła się i wychowała w Słowenii. Jest trzecią żoną Donalda Trumpa. Melania Trump, bo o niej mowa, od 20 stycznia 2017 roku pełni zaszczytną rolę Pierwszej Damy Ameryki.

Kim była Melania Trump zanim została Pierwsza Damą Stanów Zjednoczonych?

Melania Trump urodziła się w 26 kwietnia 1970 roku w Sevnicy. Jej rodzice to Viktor Knavs, sprzedawca samochodów i Amalija Ulčnik, pracownica w fabryce tekstyliów.

Melania Trump w młodości

Melania Trump w młodości

Melania w przeszłości była modelką. Karierę w modelingu rozpoczęła w wieku szesnastu lat. Ze względu na pracę w Mediolanie i Paryżu przerwała studia na Uniwersytecie w Ljubljanie. Obdarzona niezwykłą urodą dziewczyna, w krótkim czasie trafiła na wybiegi najznakomitszych domów mody. Gościła na okładkach najważniejszych magazynów modowych tj. Vogue, Harper’s Bazaar, Avenue, In Style ,GQ oraz New York Magazine. Współpracowała z najlepszymi fotografami na świecie m.in. Patrickiem Demarchelierem, Helmutem Newtonem, Arthurem Elgortem, Antoinem Verglasem czy też Mario Testino.

Melanai Trump w ślubnej sesji dla magazynu VOGUE

Melanai Trump w ślubnej sesji dla magazynu VOGUE

Pierwsza Dama USA występowała w reklamach telewizyjnych (np. w 1993 roku zagrała prezydenta USA w słoweńskiej reklamie – poniżej), w 2010 roku zadebiutowała autorską kolekcją biżuterii, a trzy lata później wypuściła swoją własną linię kosmetyków.

Nagie zdjęcia Melanii Trump

Żona prezydenta USA ma również za sobą rozbieraną sesję zdjęciową, w której można było podziwiać jej wdzięki oglądając ją przykutą kajdankami do walizki na pokładzie prywatnego samolotu należącego do Donalda Trumpa, wówczas jeszcze jej narzeczonego. Wspomnianą sesję fotograficzną można było podziwiać na łamach magazynu dla mężczyzn GQ:

Jestem przy narzeczonym jak najczęściej i dbam, żeby zawsze był zrelaksowany – wyznała w wywiadzie.

Melania Trump nago na okładce GQ, 2010 rok

Melania Trump nago na okładce GQ, 2010 rok

Melania Trump jest poliglotką. Zna 6 języków: angielski, słoweński, serbsko-chorwacki, niemiecki, włoski i francuski. Do Nowego Jorku wyjechała w 1996 roku. Ma 11-letniego syna, Barrona.

Jak Melania poznała Donalda Trumpa?

Swojego przyszłego męża, Donalda Trumpa, poznała w 1998 roku na imprezie. 50-letniemu wówczas biznesmenowi towarzyszyła inna kobieta, dlatego Melania w pierwszej chwili nie podała mu nawet swojego numeru telefonu. Dopiero kilka dni później, sama do niego zadzwoniła. Mimo że przyszły prezydent, będąc po dwóch rozwodach, nie chciał wchodzić w kolejny poważny związek, nie mógł się oprzeć ślicznej modelce i kilka lat później oświadczył się jej. Pobrali się w 2005 roku.

Melania Trump i Donald w 1998 roku

Melania Trump i Donald w 1998 roku

Melania Trump i Donald na MET Gala 2009

Melania Trump i Donald na MET Gala 2009

Melania Trump w roli Pierwszej Damy

Melania Trump jest pierwszą w historii Stanów Zjednoczonych Prezydentową, która pochodzi z byłego kraju komunistycznego. Pani Trump wspiera wiele organizacji charytatywnych m.in. Amerykański Czerwony Krzyż. Już w trakcie kampanii wyborczej swojego męża, Melania zadeklarowała, że podejmie się zwalczania cyberprzemocy, której ofiarą bardzo często padają dzieci.

W wywiadzie dla The New York Times, wyznała, że będzie wzorować się na tradycjonalistce, Jackie Kennedy. To co już od pierwszych chwil rzuciło się w oczy, to to, że Melania Trump nawet na inaugurację/zaprzysiężenie wybrała kreację przypominającą tę, którą miała na sobie Jackie.

Melania Trump na zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na prezydenta USA wybrała kreację inspirowaną stylem Jackie Kennedy

Melania Trump na zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na prezydenta USA wybrała kreację inspirowaną stylem Jackie Kennedy

Melania jest piękną i mądrą kobietą. Szykowna i pełna gracji, szybko stała się ikoną mody. Jej wdzięk i urok osobisty sprawiają, że niemal natychmiast zjednuje sobie zwolenników. Pierwsza Dama niewątpliwie oczarowuje swoim miłym usposobieniem, ocieplając tym samym jednak, bądź co bądź, chłodny wizerunek swojego małżonka.

Oficjalny portret Melanii Trump, Pierwszej Damy USA, 2017 rok

Oficjalny portret Melanii Trump, Pierwszej Damy USA, 2017 rok

Oficjalny portret Donalda Trumpa, Melanii i ich syna Barrona

Oficjalny portret Donalda Trumpa, Melanii i ich syna Barrona

Ciąża w Białym Domu! Melania Trump nie może opędzić się od gratulacji! Cudne zdjęcie wywołało poruszenie!

Minął rok od kiedy Melania Trump jest Pierwszą Damą. Oto jej najgłośniejsze kreacje

Takiej Melanii Trump jeszcze nie widzieliście. Fryzura w nieładzie, a wszystko przez Donalda!


Czy Melania Trump jest dobrą Pierwszą Damą?

×