Szukaj

Wojna! Melania Trump i Anna Wintour mają konflikt! Poszło o okładkę „Vogue’a” z Pierwszą Damą USA

Anna Wintour i Melania Trump – dlaczego się nie lubią?

Anna Wintour i Melania Trump – dlaczego się nie lubią?

Melania Trump wypowiedziała wojnę Annie Wintour, słynnej redaktor naczelnej amerykańskiego wydania Vogue’a. Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych zarzuca dziennikarce stronniczość i wybiórczy dobór gwiazd okładkowych w swoim magazynie.

Melania Trump w 2017 roku została Pierwszą Damą Stanów Zjednoczonych. Wcześniej jednak atrakcyjna Słowenka była znaną w branży modelką, która na swoim koncie odnotowała mnóstwo ciekawych sesji zdjęciowych, w tym również tych rozbieranych. Gdy 8 listopada 2016 roku Donald Trump wygrał wybory prezydenckie pokonując kandydatkę Partii Demokratycznej – Hillary Clinton, Melania machinalnie została drugą w historii Pierwszą Damą, która urodziła się poza granicami USA.

Żona Donalda wśród Amerykanów budzi skrajne emocje. Jedni uważają, że ze swojej roli wywiązuje się znakomicie, dla innych jednak Melania jest tylko ozdobą swojego małżonka nie mającą nic do zaproponowania dla amerykańskiego narodu. Trump często jest porównywana ze swoją poprzedniczką – Michelle Obamą. Wiadomo jednak, że przednia Pierwsza Dama nadal jest ulubienicą Amerykanów, zatem rywalizacja z Michelle jest dla Melanii raczej porażką.

Jak poinformował portal Daily Mail, w ostatnim czasie słynąca z pięknych kreacji żona Donalda Trumpa wdała się w kolejny konflikt. Tym razem First Lady poszła na wojnę z redaktor naczelną amerykańskiego Vogue’a, Anną Wintour. Powodem ich konfliktu ma być fakt, że słynna dziennikarka nie chce pięknej Melanii na okładkę swojego magazynu. Tematem zajęła się nadgorliwa rzeczniczka prasowa Białego Domu, Stephanie Grisham, która wystosowała list do naczelnej Vogue’a, zarzucając jej stronniczość:

 Bycie na okładce Vogue’a w żadnym stopniu nie definiuje pani Trump. Była tam długo zanim została pierwszą damą. Jej rola jako pierwszej damy Stanów Zjednoczonych i to czym się zajmuje jest o wiele ważniejsze od jakiegoś powierzchownego zdjęcia. To tylko pokazuje, jak stronniczy jest przemysł magazynów modowych oraz jak niepewna siebie oraz ograniczona jest tak naprawdę Anna Wintour. Niestety, pani Trump jest przyzwyczajona do tego typu zachowań – wyznała w liście.

Nie jest tajemnicą, że wielu znanych Amerykanów podczas kampanii wyborczej opowiadało się po stronie Hillary Clinton, wśród nich naczelna amerykańskiego Vogue’a, która zresztą nigdy nie ukrywała swoich politycznych poglądów. Mimo różnicy zdań Wintour nigdy nie atakowała publicznie Trump. W swoim wywiadzie, który został odebrany przez Melanię bardzo osobiście, nie padło nawet jej nazwisko:

Musisz walczyć o to, w co wierzysz i musisz mieć swój punkt widzenia. Bohaterkami naszego magazynu są kobiety z wizją, w którą możemy uwierzyć. Chcemy je wesprzeć, one są prawdziwymi liderkami – wyznała Wintour w rozmowie z CNN.

Nie jest to pierwszy zatarg Melanii z magazynem. Podczas ostatnich świąt Bożego Narodzenia eksperci z Vogue’a zakwestionowali rodzinne zdjęcie amerykańskiej pary prezydenckiej, twierdząc, że wklejono ją na tle holu Białego Domu. Nie było to miłe dla Melanii, nowiem ta jeszcze kilka dni temu chwaliła się fotką wzbudzając ogólny zachwyt w sieci.

Przypomnijmy, że Melania Trump na okładce Vogue’a pojawiła się w lutym 2005 roku. Na czołówce zapozowała jako świeżo upieczona żona Donalda Trumpa. Za zdjęcia modelki odpowiada legendarny fotograf, Mario Testino.

Co o tym myślicie?

Zobacz: Amarantowa Melania Trump tym razem nie trafiła ze swoją stylizacją! Pierwsza dama Korei Południowej rozłożyła ją na łopatki!

Zobacz: Wychudzona Melania Trump w obcisłych jeansach paraduje pod Białym Domem. O co chodzi z tymi butami?

Zobacz: Melania Trump nigdy nie wyglądała tak źle. Pierwsza Dama oszpeciła się kreacją na oficjalnej uroczystości!


Melania Trump w ślubnej sesji dla magazynu VOGUE

Melania Trump w ślubnej sesji dla magazynu VOGUE

Anna Wintour na okładce Business of Fashion

Anna Wintour na okładce Business of Fashion

Anna Wintour

Fotografia: ONS

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×