Szukaj

Książę Harry i Meghan Markle wyjawili nowe szczegóły dotyczące Megxitu. Co wydarzy się za miesiąc?

Książę Harry i Meghan Markle oficjalnie ustąpią ze stanowiska starszych członków rodziny królewskiej w przyszłym miesiącu. Rzecznik księcia i księżnej Sussexu ujawnia kulisy Megxitu.
Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry

Tak jak zapowiadano, książę Harry i Meghan Markle wiosną oficjalnie opuszczą rodzinę królewską. Umowa, którą zawarli z królową, zawiera sporo punktów, które regulują kwestie formalno-prawne między parą Sussexów a monarchią. Rzecznik prasowy pary zdradził również, w które projekty Harry i Meghan będą się nadal angażować.

Szczegóły Megxitu: jak będzie wyglądał?

Od 1 kwietnia Harry i Meghan nie będą już pełnić swych funkcji w pałacu Buckingham, od tej pory będą reprezentowani przez brytyjski zespół fundacji charytatywnej.

Książę i księżna będą spędzać czas zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Ameryce Północnej – mówi rzecznik-Oprócz kontynuowania ścisłej współpracy z ich obecnymi patronatami, opracowują też plan zaangażowania w Wielkiej Brytanii i we Wspólnocie Narodów przez cały rok, książę i księżna odbyli również spotkania w ramach swej bieżącej pracy w celu ustanowienia nowej organizacji non-profit. Szczegóły tej organizacji zostaną opublikowane jeszcze w tym roku. Ogólnie obszary ich działalności pozostaną niezmienne, łącznie ze Wspólnotą Narodów, działalnością na rzecz społeczności, wspieraniem młodzieży i działalnością na rzecz zdrowia psychicznego.

Po 12 miesiącach ma nastąpić tzw. przegląd ich działalności przez rodzinę królewską.

Ponieważ nie ma precedensu dla tego nowego modelu pracy i ostatecznej niezależności finansowej, rodzina królewska i para Sussex zgodzili się na wstępny 12-miesięczny przegląd, aby upewnić się, że układ działa dla wszystkich stron. – dodał rzecznik prasowy pary.

Książę Harry i Meghan Markle na lotnisku w Kanadzie

Książę Harry i Meghan Markle na lotnisku w Kanadzie

Harry zachowa tytuły: majora, komandora podporucznika  i dowódcy eskadry w tym 12-miesięcznym okresie, jednak jego honorowe pozycje wojskowe nie zostaną wykorzystane. Nie zostaną powołane nowe stanowiska w celu pełnienia tych ról przed zakończeniem 12-miesięcznego okresu próbnego nowych ustaleń. Nadal trwają „dyskusje” na temat tego, czy Meghan i Harry mogą używać słowa „royal”. Wszelkie zmiany zostaną ujawnione, gdy para Sussex uruchomi nową organizację charytatywną, która podobno będzie nosiła nazwę Sussex Royal, the Charity Foundation.

Ponieważ książę i księżna wycofują się jako starsi członkowie rodziny królewskiej i będą dążyć do niezależności finansowej, użycie słowa „royal” w tym kontekście wymagało przeglądu. Dyskusje nadal trwają, jednak zmiana zostanie ogłoszona wraz z uruchomieniem nowej organizacji non-profit. – mówi rzecznik.

Podczas gdy dyskusje trwają, wydaje się prawdopodobne, że nie użyją słowa „royal”, bo nie życzy sobie tego królowa. Meghan i Harry formalnie zachowają swoje tytuły „Jej i Jego Wysokości”, ale nie będą ich używać. Będą nadal znani jako księżna i książę Sussexu, a także pod tytułem Earl and Countess of Dumbarton oraz Baron i Baronowa Kilkeel. Książę pozostaje szósty na linii sukcesji.


Syn księcia Harry'ego i Meghan Markle został ochrzczony w Windsorze

Syn księcia Harry'ego i Meghan Markle został ochrzczony w Windsorze

Meghan Markle i książę Harry oraz królowa Elżbieta II na rozdaniu nagród Queen Young Leaders Awards 2018 w Pałacu Buckingham

Meghan Markle i książę Harry oraz królowa Elżbieta II na rozdaniu nagród Queen Young Leaders Awards 2018 w Pałacu Buckingham

Książę Harry i Meghan Markle

Książę Harry i Meghan Markle

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×