Meghan Markle usłyszała wyrok w sprawie publikacji listu do ojca. Księżna natychmiast wydała oświadczenie. Nie kryła emocji

Meghan Markle i Thomas Markle

Meghan Markle i Thomas Markle

Meghan Markle usłyszała dzisiaj wyrok sądu apelacyjnego w sprawie prywatnego listu, który napisała do swojego ojca. Jego treść opublikował jeden z tabloidów. Księżna wydała oświadczenie dotyczące przełomowego orzeczenia sądu. 

Meghan Markle i książę Harry niemal dwa lata temu zrezygnowali ze swoich funkcji w rodzinie królewskiej i przenieśli się z Wielkiej Brytanii do USA. Tam rozpoczęli nowe życie z dala od dworskich obowiązków. Na samym początku niechętnie udzielali wywiadów i mówili o tym, co dzieje się w ich życiu. Dopiero po roku od przeprowadzki ponownie wpuścili dziennikarzy do swojego życia. Wcześniej nie mieli z nimi zbyt dobrych doświadczeń.

Meghan od samego początku, gdy tylko pojawiła się u boku wnuka królowej Elżbiety II, nie była wymarzoną kandydatką na jego żonę. Rozwiedziona amerykańska aktorka nie była zapewne księżniczką, na jaką liczyli Brytyjczycy. Również tamtejsza kolorowa prasa nie skąpiła artykułów na jej temat, które ukazywały żonę Harry’ego w niezbyt dobrym świetle. Tuż przed ślubem małżonków doszło do sporego skandalu związanego z opublikowaniem prywatnego listu księżnej na łamach prasy.

Meghan Markle wygrała w sądzie z tabloidem. Chodzi o list do ojca

Meghan i jej ojca, Thomasa od dłuższego czasu łączą bardzo napięte relacje. Razem z Harrym nie zaprosili go nawet na ślub. Ojciec księżnej nie stronił bowiem od wywiadów, w których często w krytyczny sposób wyrażał się o córce. Przekazał też prasie list, który do niego napisała, a jego treść opublikował magazyn The Mail On Sunday. Wtedy przelała się czara goryczy, a księżna postanowiła rozprawić się z tabloidem w sądzie.

Po długiej, trwającej kilka lat batalii w końcu udało się zakończyć tę sprawę z pozytywnym wyrokiem dla Meghan. Wydawca The Mail On Sunday przegrał  w sądzie apelacyjnym. Księżna publicznie skomentowała wyrok, który uważa za przełomowy.

To zwycięstwo nie tylko dla mnie, ale dla każdego, kto kiedykolwiek bał się stanąć w obronie tego, co słuszne. Chociaż to zwycięstwo jest precedensem, najważniejsze jest to, że jesteśmy teraz zbiorowo wystarczająco odważni, by zmienić kształt tabloidowego przemysłu, który zmusza ludzi do bycia okrutnymi i czerpie zyski z kłamstw i bólu, który tworzą.

Księżna przyznała, że od samego początku traktowało sprawę priorytetowo, a pozwany traktował to jako kolejną zabawę.

Od pierwszego dnia traktowałam ten pozew jako ważny środek między dobrem a złem. Pozwany traktował go jako grę bez reguł. Im dłużej to przeciągali, tym bardziej mogli przekręcać fakty i manipulować opinią publiczną (nawet w trakcie apelacji), czyniąc prostą sprawę niezwykle zawiłą, aby uzyskać więcej nagłówków i sprzedać więcej gazet – model, który nagradza chaos ponad prawdę. W ciągu prawie trzech lat od tego momentu byłam cierpliwa w obliczu oszustwa, zastraszania i wyrachowanych ataków.

Cierpliwość i opanowanie bardzo opłaciły się Meghan. Dzisiaj usłyszała bowiem korzystny wyrok, a sprawca całego zamieszania będzie musiał ponieść karę. Uczuliła ona też każdego, że taki proceder nie dotyczy tylko znanych osób, a każdy może znaleźć się w podobnej sytuacji.

Dzisiaj sądy orzekły na moją korzyść – ponownie – potwierdzając, że „The Mail on Sunday”, którego właścicielem jest lord Jonathan Rothermere, złamał prawo. Sądy pociągnęły oskarżonego do odpowiedzialności i mam nadzieję, że wszyscy zaczniemy postępować tak samo. Chociaż może się to wydawać bardzo odległe od twojego życia osobistego, tak nie jest. Jutro możesz to być ty. Te szkodliwe praktyki nie zdarzają się raz na jakiś czas – to codzienna porażka, która nas dzieli, a wszyscy zasługujemy na cos lepszego.

Miejmy nadzieję, że będzie to sroga nauczka dla tabloidu. Cieszycie się z wygranej Meghan?


Thomas Markle: My Story

Thomas Markle: My Story

Listy Meghan Markle do Thomasa Markle

Listy Meghan Markle do Thomasa Markle

Listy Meghan Markle do Thomasa Markle

Listy Meghan Markle do Thomasa Markle

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×