Szukaj

Meghan Markle po raz pierwszy zabrała głos po ukazaniu się sensacyjnej biografii. Nie zabrakło gorzkich słów

Meghan Markle

Meghan Markle

Meghan Markle wystąpiła podczas pięciodniowego szczytu The 19th * Represents. Była jednym z gości zaproszonych przez organizatorów. W swojej wypowiedzi poruszyła kwestie kłamliwych publikacji i biografii jej i Harry’ego. 

Odejście księcia Harry’ego i księżnej Meghan z rodziny królewskiej nadal wzbudza sporo emocji. Małżeństwo poprzez swoją decyzję chciało usunąć się w cień i rozpocząć życie na własny rachunek. Wnuk Elżbiety II od dawna miał już być zmęczony dworskim życiem, dlatego razem z żoną podjęli decyzję o przeprowadzce do Los Angeles. Ich oświadczeniem przez kilka kolejnych tygodni żyła nie tylko cała Wielka Brytania, ale również fani monarchii z różnych zakątków świata.

Sussexowie swoją decyzję tłumaczyli tym, że mają już dość życia w blasku fleszy. Małżonkowie chcieli usunąć się w cień i rozpocząć życie na własny rachunek. Niestety ich decyzja przyniosła odwrotny od zamierzonego skutek. Nie ma bowiem tygodnia, aby w prasie nie ukazywały się kolejne rewelacje na ich temat. Meghan i Harry jeszcze częściej zaczęli lądować na okładkach tabloidów, a prasa bardzo skrupulatnie śledzi każdy ich krok. Plan książęcej pary niestety się nie powiódł i codziennie muszą oni stawiać czoła kolejnym plotkom na swój temat. Rezygnacja z bycia wysokimi rangą członkami rodziny królewskiej zainteresowała wielu dziennikarzy. Nie tylko kolorowa prasa huczała od kolejnych doniesień. Ostatnio bowiem swoją premierę miała kontrowersyjna książka Finding Freedom, która opowiada historię książęcej pary, podobno informacje w niej zawarte pochodzą od najbliższych współpracowników pary a także bliskich znajomych.

Meghan Markle w pierwszym wystąpieniu po premierze Finding Freedom

Książka Finding Freedom napisana przez dziennikarzy Omida Scobie i Carolyn Durand, przedstawia szczegóły dotyczące związku księcia Harry’ego i Meghan, od ich pierwszej randki w 2016 roku do momentu wycofania się z królewskiego życia w marcu 2020 roku.

Meghan była jednym z głównych gości, którzy wzięli udział w pięciodniowym szczycie The 19th * Represents. W programie znalazły się również wystąpienia Hillary Clinton i Melindy Gates. Księżna w swoim wystąpieniu odniosła się również do publikacji, które pojawiają się na jej temat w mediach.

Księżna nie omieszkała poruszyć kwestii tego co można przeczytać w prasie, oraz na portalach internetowych.

Myślę, że to, co jest tak fascynujące, przynajmniej z mojego punktu widzenia i moich osobistych doświadczeń z ostatnich kilku lat, to sam nagłówek, który jest clickbitem, chodzi tylko o to aby użytkownik kliknął w artykuł – mówi Meghan na nagraniu. To niezwykle toksyczne, że właśnie w taki sposób w dzisiejszych czasach wielu z nas postrzega świat i w taki sposób również komunikuje się z innymi. Często rozmawiamy na ten temat z moim mężem, że ten sposób funkcjonowania mediów, internetu ma również wpływ na ekonomię, bo tak dziś się monetyzuje tego typu informacje. Więc jeżeli chcesz przyciągnąć uwagę, po prostu sięgasz po sensację, która niekoniecznie ma cokolwiek wspólnego z prawdą.

Żona Harry’ego nie kryła również swojego rozżalenia tym, że media są pełne nieprawdziwych informacji. Wspomniała również, że ludzie często oceniają wszystko przez pryzmat takich właśnie publikacji, które mijają się z prawdą. Jest to pierwsze pojawienie się księżnej od czasu wydania królewskiej biografii Finding Freedom na początku tego tygodnia. Można odnieść wrażenie, że jej słowa w dużej mierze dotyczą właśnie tej publikacji.


Meghan Markle

Meghan Markle

Meghan Markle

Meghan Markle

Meghan Markle

Meghan Markle

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×