Szukaj

Meghan Markle oskarżona o plagiat. Internauci są oburzeni jej wypowiedzią

Meghan Markle

Meghan Markle

Meghan Markle wystąpiła w wywiadzie dla magazynu Fortune. Jej motywująca wypowiedź wywołała w sieci wielką burzę i postawiła księżną w ogniu krytyki. Czy za mocno zainspirowała się Netflixem?

Meghan Markle i książę Harry kilka miesięcy temu postanowili zrezygnować ze swoich funkcji w rodzinie królewskiej i opuścić Wielką Brytanię. Tuż przed rozpoczęciem wiosennej kwarantanny małżonkowie wyjechali do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tutaj rozpoczęli nowe życie. Podejmując decyzję o przeprowadzce, chcieli usamodzielnić się finansowo. Mieli także dosyć dworskiej etykiety i ciągłego życia w blasku fleszy. Marzył im się też spokój i beztroskie dzieciństwo dla syna Archiego.

Niestety ich decyzja wywołała spore zainteresowanie prasy. Meghan i Harry cały czas są pod czujnym okiem fotoreporterów. Każde ich wyjście jest dla nich powodem do kolejnej sensacji. Przyglądają się zwłaszcza żonie Harry’ego, która to od samego początku nie była ulubienicą ani Brytyjczyków, ani rodziny królewskiej. To w niej upatruje się źródła wszystkich konfliktów jej męża z pozostałymi członkami rodu Windsorów. Niestety nawet w USA każdy krok i wypowiedź Meghan są brane pod lupę, a jej słowa skrzętnie analizowane. Tak też było podczas ostatniego wystąpienie księżnej Sussexu.

Meghan Markle oskarżona o plagiat

Meghan wzięła udział w spotkaniu najbardziej wpływowych kobiet magazynu Fortune. Podczas jej wystąpienia można było usłyszeć bardzo motywujące słowa.  Osoby oglądające nagranie w sieci zauważyły jednak, że słyszą je nie po raz pierwszy. Wypowiedź żony Harry’ego poddano zatem analizie. Internauci odkryli, że to, co mówi pokrywa się z tym co można usłyszeć w filmie dokumentalnym Netflixa Social Dilemma. W komentarzach zarzucono jej plagiat.

Są tylko dwie branże, które nazywają swoich klientów użytkownikami: biznes narkotykowy i internet – można usłyszeć w filmie dokumentalnym Netflixa.

Łudząco podobne słowa można było usłyszeć z ust księżnej.

Niewiele jest rzeczy na tym świecie, w których nazywasz (osobę)… użytkownikiem. Ludzie, którzy są uzależnieni od narkotyków, są jak osoby korzystające z mediów społecznościowych.

Na Meghan w komentarzach nie pozostawiono suchej nitki. Internauci zarzucili jej nie tylko plagiat, ale poprosili też, by już więcej nie zabierała publicznie głosu.

Czy Wy też dopatrzyliście się w tej wypowiedzi zbyt mocnej inspiracji Netflixem?


Meghan Markle wypowiedź dla Fortune

Meghan Markle wypowiedź dla Fortune

Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×