Szukaj

Królowa podjęła decyzję. Odebrała Meghan i Harry’emu to, co było dla nich najcenniejsze

Królowa Elżbieta II - Meghan Markle i Harry

Meghan Markle i Harry muszą zmienić nazwę swojej marki — Sussex Royal. Wpływ na tę decyzję ma królowa Elżbieta II, która nie zgadza się, by jej używali. Dlaczego?

Meghan Markle i książę Harry przez jakiś czas przygotowywali się do opuszczenia rodziny królewskiej. Zanim ogłosili światu swoją decyzję, w urzędzie patentowym zastrzegli nazwę Sussex Royal. Mieli nią sygnować nie tylko fundację, którą planują założyć, ale także wszystkie inne produkty, które stworzyli.

Królowa Elżbieta II blokuje używanie nazwy Sussex Royal

Od jakiegoś czasu Meghan i Harry pod nazwą Sussex Royal prowadzą stronę internetową, na której informują o swojej działalności. Pod tym samym brandem działają na Instagramie, gdzie regularnie publikują posty, które śledzi 11 milionów obserwujących. To miał być dopiero początek.

Jak informowała brytyjska prasa, z nazwy chcieli stworzyć globalny znak towarowy dla wielu innych przedmiotów, w tym dla odzieży, artykułów papierniczych i książek. Dodatkowo podjęli kroki w stronę utworzenia nowej organizacji charytatywnej, w której chcieli pomagać tym najbardziej potrzebującym.

Książę Harry i Meghan Markle – pierwsze wystąpienie w 2020

Książę Harry i Meghan Markle – pierwsze wystąpienie w 2020

Okazuje się, że ich praca może pójść na marne. Królowa Elżbieta II nie pozwala, by w nazwie ich produktów znajdowało się słowo „royal”. Zwłaszcza od momentu, w którym opuścili rodzinę królewską. Decyzję podjęła po długich konsultacjach z urzędnikami.

Chociaż wydaje się, że po rozmowach z monarchinią, po których ustalono m.in. że Harry i Meghan do wiosny będą musieli spełnić resztę z zaplanowanych obowiązków, sprawa wydaje się jasna, mówi się, że ta decyzja to cios dla małżonków. Nie dość, że muszą zarejestrować wszystko od nowa, to na dodatek muszą zbudować raz jeszcze fundamenty swojej działalności.

Nie jest bowiem tajemnicą, że małżonkowie po raz pierwszy zaczęli wdrażać markę Sussex Royal w zeszłym roku po tym, jak rozdzielili swoją pracę od księżnej Kate i Williama.

Zobacz także: Ogromna wpadka na oficjalnej stronie rodziny królewskiej. Haker ośmieszył księcia Harry’ego i Meghan Markle


Książę Harry i Meghan Markle na lotnisku w Kanadzie

Książę Harry i Meghan Markle na lotnisku w Kanadzie

Meghan Markle i książę Harry na lotnisku w Kanadzie

Meghan Markle i książę Harry na lotnisku w Kanadzie

Książę Harry i Meghan Markle z wizytą w Canada House

Książę Harry i Meghan Markle z wizytą w Canada House

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×