Szukaj

Meghan i Harry szastają pieniędzmi na lewo i prawo. Wypłynęły ich rachunki za królewskie życie w Kanadzie

Książę Harry i Meghan Markle

Książę Harry i Meghan Markle

Meghan Markle i książę Harry podpadli Kanadyjczykom. Fakt, że przez kilka tygodni mieszkali w ich ojczyźnie, słono kosztował. Ile i kto za to zapłaci?  

Meghan Markle i książę Harry zrezygnowali z pełnienia funkcji w rodzinie królewskiej. Wydali oświadczenie, w którym podkreślali, że będą dzielić czas między Wielką Brytanię, a Stany Zjednoczone. Spakowali walizki i przeprowadzili się za ocean. Pierwszym krajem, w którym zamieszkali, była Kanada.

Meghan Markle i książę Harry narażą się Kanadyjczykom?

Meghan Markle i książę Harry, chociaż zrezygnowali z członkostwa w rodzinie, nadal widywani są w towarzystwie ochrony. Kto za nią płaci? Gdy przylecieli do Kanady, organizacja Canadian Taxpayers Federation utworzyła petycję, która miała zmobilizować premiera Justina Trudeau, by nie pokrywał tych kosztów. Stało się wręcz przeciwnie.

Od listopada Kanadyjska Królewska Policja Konna zapewniała Meghan i Harry’emu bezpieczeństwo. Przez kilka miesięcy rząd miał wydać na ich ochronę przynajmniej 50 tysięcy dolarów kanadyjskich. Kwota może być znacznie wyższa, ponieważ na razie znane są stawki za przeloty, wyżywienie i zakwaterowanie policjantów.

Chociaż Meghan i Harry przez miesiące mogli liczyć na wsparcie rządu, gdy przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych, musieli zrezygnować z tego przywileju. Donald Trump, który słynie z tego, że nie przepada za Markle, na Twitterze wydał komunikat. Podkreśla, że nie da na ten cel ani dolara:

Donoszono, że Harry i Meghan, którzy opuścili (Zjednoczone) Królestwo, osiądą na stałe w Kanadzie. Teraz opuścili Kanadę dla USA. Ale Stany Zjednoczone nie będą płacić za ich ochronę. Oni muszą płacić! – ogłosił Donald Trump we wpisie na Twitterze.

Aktualne koszty zapewnienia bezpieczeństwa małżonkowie pokrywają z własnej kieszeni.


Książę Harry i Meghan Markle na lotnisku w Kanadzie

Książę Harry i Meghan Markle na lotnisku w Kanadzie

Meghan Markle i książę Harry wzięli udział w uroczystości upamiętniającej ofiary wojenne

Meghan Markle i książę Harry wzięli udział w uroczystości upamiętniającej ofiary wojenne

Meghan Markle i książę Harry pokazali Archiego Harrisona

Meghan Markle i książę Harry pokazali Archiego Harrisona

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×