Szukaj

Meghan i Harry wprowadzili istotną zmianę na stronie. A jednak rodzina królewska była oburzona tym, co pokazali?

Harry, Meghan, rodzina królewska

Harry, Meghan, rodzina królewska

Meghan Markle po ogłoszeniu ciąży zmieniła wygląd strony Archewell. Jak teraz prezentuje się witryna organizacji Harry'ego i jego żony?

Książę Harry i Meghan Markle na początku 2020 roku ogłosili, że odchodzą z rodziny królewskiej. Postanowili zrezygnować ze swoich obowiązków i wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Przede wszystkim chcieli zapewnić jedynemu synowi jak najwięcej prywatności. Osiedlili się w Los Angeles i tam rozpoczęli nowe życie na własny rachunek.

Po przyjeździe do USA występowali w roli mówców, postanowili też założyć własny biznes. Są właścicielami firmy producenckiej i już podpisali pierwsze kontrakty z platformą Netflix. Kolejną umowę mają ze Spotify.

Harry i Meghan spędzili razem w Wielkiej Brytanii ponad dwa lata, a przez cały ten czas mocno angażowali się w pomoc potrzebującym i obejmowali patronatem różne akcje charytatywne.

Po przeprowadzce postanowili kontynuować swoją działalność. Założyli organizację non profit Archwell.

Pod koniec grudnia zaktualizowali stronę internetową fundacji. To nie koniec wielkich zmian – 14 lutego ogłosili, że spodziewają się drugiego dziecka. Tuż po tym zmienili wygląd witryny swojej fundacji.

Książę Harry i Meghan Markle: zmiana na stronie internetowej Archwell

Meghan i Harry założyli organizację charytatywną w kwietniu. Nazwa Archwell, pod którą funkcjonuje, nie tyle nawiązuje do imienia ich syna, co wywodzi się ze starożytnego greckiego słowa „arche”, które oznacza „źródło działania”, z kolei „well” to z angielskiego „dobrze”. Oznajmili, że skupią się przede wszystkim na ochronie kobiet i dbaniu o równouprawnienie.

Początkowo na stronie Archewell.com para pokazała dwa zdjęcia – jedno przedstawiające Harry’ego jako chłopca z Dianą, zrobione w Highgrove w lipcu 1986 roku i drugie przedstawiające Meghan jako dziewczynkę z matką Dorią Ragland. Napisali wówczas:

Jestem synem mojej matki. A ja jestem matką naszego syna. Razem dostarczamy Ci Archewell. Wierzymy w to, co najlepsze w ludzkości. Ponieważ widzieliśmy to, co najlepsze w ludzkości. Doświadczyliśmy współczucia i życzliwości. Od naszych matek i nieznajomych. W obliczu strachu, walki i bólu, łatwo jest stracić to z oczu. Razem możemy wybrać odwagę, uzdrowienie i połączenie. Razem możemy zdecydować się na wprowadzenie współczucia w czyn. Zapraszamy Cię do przyłączenia się. Kiedy pracujemy nad budowaniem lepszego świata. Jeden akt współczucia na raz.

Jednak wygląd strony po ogłoszeniu ciąży uległ zmianie. Obecnie widzimy na niej aktualną fotografię Harry’ego i Meghan, pracujących przy wydawaniu żywności.

Nowy wygląd może potwierdzić plotki, które pojawiły się w zeszłym roku, że książę William był oburzony, iż jego młodszy brat wykorzystuje wizerunek i status Diany, do realizacji swoich celów.

Myślę, że William będzie trochę zaniepokojony, jeśli Harry użyje Diany do któregokolwiek ze swoich przedsięwzięć charytatywnych lub handlowych bez konsultacji z nim, i nie sądzę, że byłby szczęśliwy, gdyby Harry wydawał się wykorzystywać kultowy status swojej matki – powiedział królewski ekspert Phil Wilgotny w zeszłym roku.

Wygląda na to, że mogło być w tych doniesieniach sporo prawdy, skoro Sussexowie zdecydowali się na akurat tę konkretną zmianę.

Jakie organizacje zamierzają wspierać Meghan i Harry?

Wśród pięciu organizacji, które Harry i Meghan powiedzieli, że zdecydowali się wesprzeć, jest Centrum Badań nad Współczuciem i Altruizmem i Edukacją na Uniwersytecie Stanforda, które według nich bada techniki „rozwijania współczucia i promowania altruizmu wśród jednostek i społeczeństwa”. Kolejnym jest Center for Humane Technology w San Francisco, na którego czele stoi były „etyk projektowania” z Google, Tristan Harris, którego celem jest „stworzenie warunków dla bezpieczniejszych i bardziej współczujących społeczności internetowych”.

Jest także Fundacja Loveland. Organizacja, która zapewnia niedrogie i dostępne miejsca pomocy wspierania zdrowia psychicznego dla ciemnoskórych kobiet i dziewcząt. Patronują także Center for Critical Internet Inquiry na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, którego celem jest walka o sprawiedliwość rasową i ekonomiczną w świecie technologii.

Ostatnią organizacją jest World Central Kitchen szefa kuchni José Andrésa, która buduje cztery ośrodki pomocy społecznej w regionach dotkniętych głodem, począwszy od Dominiki i Puerto Rico.


Archewell - zmiana w wyglądzie stronyArchewell - zmiana w wyglądzie stronyArchewell - zmiana w wyglądzie strony

Archewell - zmiana w wyglądzie stronyArchewell - zmiana w wyglądzie stronyArchewell - zmiana w wyglądzie strony

Archewell - Meghan i Harry zaktualizowali stronę

Archewell - Meghan i Harry zaktualizowali stronę

Archewell - Meghan i Harry zaktualizowali stronę

Archewell - Meghan i Harry zaktualizowali stronę

Dodaj komentarz

  • Dona pisze:

    Dziwnym trafem zajmują się sprawami, którymi interesuje się bardzo Meghan, jakoś nie widzę w tym wszystkim takich spraw, które byłyby bardzo wpisane w postać Harrego. On teraz wygląda jak ktoś kto się miota i robi to czego zapragnie jego żona ale nie ma swoich pomysłów albo nie potrafi się z nimi przebić i podporządkowuje się Meghan. Szkoda.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×