Szukaj

Meghan i Harry rezygnują, ale ostatnie słowo i tak należy do nich. W oświadczeniu nie brakuje złośliwości

Meghan Markle i Harry nie będą używać tytułu Sussex Royal. Małżonkowie wydali oficjalne oświadczenie, w którym opowiedzieli o powodach swojej decyzji. 
Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry

Królowa Elżbieta II nie zgadza się, by Meghan Markle i Harry od momentu, w którym opuszczą rodzinę królewską, używali nazwy Sussex Royal. Tę decyzję podjęła po wielogodzinnych konsultacjach z prawnikami. Małżonkowie postanowili wystosować oficjalne oświadczenie, w którym przedstawili swój punkt widzenia.

Meghan i Harry nie będą używać nazwy Sussex Royal. Oświadczenie

W sobotni poranek, na oficjalnej stronie Meghan i Harry’ego, małżonkowie zwrócili się do swoich fanów. Napisali, że chociaż królowa nie jest właścicielem słowa „royal”, które jest używane na całym świecie, zadeklarowali, że od wiosny nie będzie znajdować się w ich nazwie. Tym samym wycofali wniosek o wniesienie znaku towarowego:

Chociaż nie istnieje żadna jurysdykcja monarchii lub gabinetu, która dotyczy używania słowa „royal” za granicą, książę i księżna Sussex od momentu oficjalnego zakończenia pracy dla rodziny królewskiej, nie zamierzają używać tego słowa, ani jego odmiany na żadnym terytorium, gdzie zamieszkają.

Meghan Markle w czarnej sukience

Meghan Markle w czarnej sukience

W tym samym piśmie oświadczyli, że odnoszą wrażenie, że Pałac Buckingham traktuje ich inaczej niż pozostałych członków rodziny:

Podczas gdy inni utytułowani członkowie rodziny królewskiej szukają pracy poza rodziną, w przypadku księcia i księżnej Sussex wprowadzono 12-miesięczny okres przejściowy.

Małżonkowie podkreślili, że rozumieją, że są zobowiązani do odstąpienia od obowiązków królewskich. Nie będą podejmować zadań, w których reprezentowaliby Jej Wysokość Królową. Postanowienia zawarte w umowie mają wejść w życie od wiosny tego roku.

Zobacz także: Meghan Markle i książę Harry chcieli przechytrzyć rodzinę królewską, ale się nie udało. Jaki mieli plan?

 


Meghan Markle i książę Harry na lotnisku w Kanadzie

Meghan Markle i książę Harry na lotnisku w Kanadzie

Książę Harry i Meghan Markle na lotnisku w Kanadzie

Książę Harry i Meghan Markle na lotnisku w Kanadzie

Meghan Markle i książę Harry pokazali Archiego Harrisona

Meghan Markle i książę Harry pokazali Archiego Harrisona

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×