Media bez wyboru. Policja otoczyła TVP. Sceny z ulicy pod stacją jeżą włos na głowie

Protesty przed TVP

Protesty przed TVP

Protest pod siedzibą TVP w Warszawie. Zgromadzeni manifestują sprzeciw wobec działań publicznego medium. Kto jest organizatorem?

Protest pod główną siedzibą Telewizji Publicznej. Manifestujący zgromadzili się na placu Powstańców Warszawy, by wyrazić swoją dezaprobatę w stosunku do działalności publicznego medium. Przedstawiciele m.in. Strajku Kobiet solidaryzują się z dziennikarzami i przedstawicielami mediów. Budynek TVP został ogrodzony barierkami, a za nimi ustawił się szpaler policjantów.

Tłum zebrał się pod gmachem TVP nieprzypadkowo około godz. 19.30. Właśnie o tej godzinie rozpoczęło się wydanie Wiadomości na antenie Telewizji Polskiej. Manifestujący mają ze sobą transparenty i flagi, skandują różne hasła w obronie wolnych mediów.

Media bez wyboru. Protest pod siedzibą TVP

Organizatorkami protestu są aktywistki z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Profil Telewizja Obywatelska transmitował wydarzenie na żywo, a na relacji można było zobaczyć manifestujących oraz wozy policyjne, które – według relacji uczestników pikiety – otoczyły siedzibę stacji.

Na miejscu pojawiła się Marta Lempart, jedna z przewodniczących Strajku Kobiet:

TVP kłamie, a propaganda tej telewizji jest obrzydliwa – mówiła przez megafon przed siedzibą TVP.

Niektórzy z protestujących mają w dłoniach transparenty z hasłami takimi jak „Zlikwidować Telewizję Polską”. To jednak nie wszystko. Protestujący ustawili się obok siebie przed wejściem do budynku, trzymając nad głowami kartony z literami, które układały się w wielki napis „Wolne media”.

Wobec zamachu polskich władz państwowych na wolność i niezależność mediów, na bezpieczeństwo dziennikarzy – nie zamilkniemy. Wobec prób urabiania mediów publicznych na kształt szeregów służalczych, sprzedajnych propagandystów – będziecie nas słyszeć jeszcze wyraźniej – można przeczytać na profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w mediach społecznościowych – NIE ograniczaniu prawa do wolności wypowiedzi i informacji. Nie uciszycie nas. My wołamy o wolność na ulicy, w eterze krzyczy cisza. Ten ją słyszy, kto słuchać umie. W Warszawie spotykamy się przy placu Powstańców Warszawy, od 19:30 do 20.00, żeby wygwizdać TVP! Bądźcie z nami, bądźmy na czas!

Ogólnopolski Strajk Kobiet jednym głosem z polskimi Dziennikarkami i Dziennikarzami. Wobec zamachu polskich władz…

Posted by Ogólnopolski Strajk Kobiet on Wednesday, February 10, 2021

Sceny spod siedziby stacji jeżą włos na głowie. Relacja poniżej.

Na Żywo zapraszamy do oglądania MEDIA BEZ WYBORU z powstańców warszawy 7 TVP ŻŁE WarszawaDnia 10.02.2021r❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Serdecznie zapraszam do wsparcia zrzutki.Za każdą wpłatę z góry dziękuję.zrzutka.pl/z/telewizja-obywatelskaproszę o pomoc ludzie dobrego serca cała kasa zostanie przeznaczona na sprzęt i nim będziemy robić transmisje, manifestacji i każdy

Posted by Telewizja Obywatelska on Wednesday, February 10, 2021

Do podobnej manifestacji doszło dziś także przed siedzibą Telewizji Polskiej w Gdańsku. Protestujący wyrazili solidarność z dzisiejszą akcją prywatnych mediów, które na jeden dzień przestały nadawać zaplanowane treści i publikowały apele dotyczące wsparcia inicjatywy sprzeciwiającej się wprowadzeniu nowego podatku.

Do dzisiejszych protestów wynikających z projektu wprowadzenia nowego podatku, odniosła się również europosłanka Magdalena Adamowicz. Żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, podczas wystąpienia w Brukseli mówiła:

Od kilkunastu godzin trwa w Polsce wojna o wolność mediów. Wojna o to, czy polscy obywatele mogą znać prawdę, czy też władza może decydować jaka ta prawda ma być. Kłamiąc, że chodzi o większe podatki, władzy tak naprawdę chodzi o większe posłuszeństwo obywateli. Bo władza za pomocą podległych sobie mediów, posłuszeństwo obywateli chce hodować.

Przed kilkoma godzinami TVP wydało specjalne oświadczenie, które dotyczyło zaistniałej sytuacji. Zdaniem zarządu Telewizji Publicznej roszczenia przedstawicieli wolnych mediów to twarda walka o finansowe interesy.


Protesty w obronie mediów przed siedzibą TVP

Protesty w obronie mediów przed siedzibą TVP

Protesty w obronie mediów przed siedzibą TVP

Protesty w obronie mediów przed siedzibą TVP

Protesty w obronie mediów przed siedzibą TVP

Protesty w obronie mediów przed siedzibą TVP

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×