NewsyCo to był za mecz! Borussia Dortmund zniszczyła Legię Warszawę? Nie spodziewali się takiego wyniku

Co to był za mecz! Borussia Dortmund zniszczyła Legię Warszawę? Nie spodziewali się takiego wyniku

Legia Warszawa - Real Madryt bez kibiców dlaczego
Karolina Badziak
22.11.2016 22:39, aktualizacja: 22.11.2016 22:50

Za nami kolejne spotkanie Legii Warszawa w Lidze Mistrzów. Dziś polska drużyna zmierzyła się na boisku z Borussią Dortmund. Nie był to łatwy mecz biorąc pod uwagę także fakt, że na trybunach brakowało oficjalnej delegacji kibiców z Polski.

Piłkarze zespołu z Łazienkowskiej nie poddawali się i dawali z siebie wszystko! W 10 minucie spotkania padł gol dla naszych. Bramkę strzelił Aleksandar Prijović. Przewagą cieszyć mogliśmy się tylko do 17 minuty. Potem do bramki Legii wpadły trzy gole w trzy minuty. Legioniści dzielnie walczyli dalej. W 24 minucie Prijović znów pokazał na co go stać i trafił do bramki Borussi. Później padły kolejne celne strzały dla przeciwników. Druga połowa zaczęła się także nieciekawie dla piłkarzy z Warszawy. w 52 minucie Reus strzela szóstego już gola dla zespołu z Dortmundu. Legioniści nie załamują rąk. Po kilku minutach Kucharczyk napiera na bramkę Borussi i jest, pada trzecia bramka dla jego zespołu. Przez chwilę zrobiło się nieco spokojniej. Wszystko do czasu... Do 81 minuty, bo właśnie wtedy padł gol dla drużyny z Niemiec. Legia walczyła zacięcie, dwie minuty później strzelił Nikolić i doprowadził do wyniku 7:4. Mimo samej końcówki spotkania, piłkarze z Borussi wykonują kolejny strzał pogrążając Legionistów.

Ostatecznie mecz zakończył się z wynikiem 8:4 dla Borussi Dortmund.

Skład Legii Warszawa:

Radosław Cierzniak - Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Jakub Czerwiński, Bartosz Bereszyński - Vadis Odjidja-Ofoe, Guilherme, Michał Kopczyński, Michał Kucharczyk - Miroslav Radović, Aleksandar Prijović

Bramki: Prijović (10., 24.), Kucharczyk (57.), Nikolić (83.)

Skład Borussii Dortmund:

Roman Weidenfeller - Marc Bartra, Matthias Ginter, Sebastian Rode, Felix Passlack - Ousmane Dembele, Nuri Sahin, Marco Reus, Christian Pulisic, Shinji Kagawa - Gonzalo Castro

Bramki: Kagawa (17., 18.90.), Sahin (20.), Dembele (29.), Reus (32., 52.), Passlack (81.)