Bardzo przystojny syn Andrzeja Seweryna gwiazdą światowego kina. Właśnie dostał rolę w murowanym hicie

Syn Andrzeja Seweryna

Syn Andrzeja Seweryna

Andrzej Seweryn ma troje dzieci. Najmłodszy, Maximilien, poszedł w ślady ojca, podobnie jak jego starsza siostra Maria. Niedługo zobaczymy go w filmie o pożarze Notre Dame. Jak wygląda syn legendy polskiego kina i aktorki Mireille Maalouf?

Andrzej Seweryn niedawno świętował 75. urodziny. Aktor i reżyser, który zrobił karierę i w Polsce, i we Francji, miał bardzo bujne życie osobiste. Niewiele o nim mówił, starając się chronić prywatność swoją i swoich partnerek. Co nieco jednak i tak przedostawało się do mediów. Wiadomo, że pięciokrotnie stawał na ślubnym kobiercu. Ostatni raz w 2015 r. Wtedy ożenił się z Katarzyną Kubacką.

Aktor jest także ojcem trojga dzieci. Ze związku z Krystyną Jandą ma córkę, Marię Seweryn. Z Laurence Bourdil ma syna Yanna. Mireille Maalouf z kolei urodziła mu Maximiliena. Najmłodsza latorośl legendarnego aktora, poszła w ślady ojca. Już niedługo będzie go można zobaczyć w filmie o pożarze Notre Dame.

Syn Andrzeja Seweryna w filmie o pożarze katedry Notre Dame

Obaj synowie Andrzeja Seweryna wychowali się we Francji. Aktor już jakiś czas temu przyznał, że nie udało mu się wpoić w nich polskości. Porozumiewają się tylko po francusku i angielsku. Młodszy z nich Maximilien poszedł w ślady ojca, podobnie jak przyrodnia siostra. Yann także związany jest z branżą, ale stoi po drugiej stronie kamery.

Niedługo pojawi się film, w którym jedną z głównych ról zagra Maximilien. Produkcja opowie historię płonącej katedry Notre Dame. Przypomnijmy, że w 2019 roku doszło do prawdziwej tragedii. Zabytkowa budowla stanęła w płomieniach. Budowa tej najsłynniejszej świątyni gotyckiej i do niedawna najchętniej odwiedzanego kościoła Paryża, rozpoczęła się w II połowie XII w., a zakończyła w I połowie XIV w. W miejscu obecnej katedry wcześniej istniał już kościół, ale Maurice de Sully – biskup Paryża, chciał, żeby miasto mogło się szczycić świątynią potężną i piękną, nakazał więc wyburzyć budynek i na jego gruzach rozpocząć prace nad katedrą.

15 kwietnia 2019 r. świat zamarł. Tysiące mieszkańców Paryża gromadziło się wokół płonącej katedry, modląc się o jej uratowanie. W akcji gaszenia zabytku wzięło udział wówczas ok. 400 strażaków. Ogień udało się ugasić ok. godz. 4. nad ranem następnego dnia. W pożarze spłonął dach świątyni, runęła także iglica zbudowana w XIX w. Strażacy zdążyli wynieść cenne relikwie. Co ciekawe, od zawalenia obiekt uchroniły się obie wieże, a konstrukcja budynku pozostała nienaruszona.

Właśnie powstał film o pożodze. W jednej z głównych ról pojawi się Maximilien Seweryn.

Pomysł na film „Notre Dame en feu” („Notre Dame w ogniu”) pojawił się w grudniu zeszłego roku. Za reżyserię odpowiedzialny jest Jean-Jacques Annaud – reżyser „Imienia róży” i „Walki o ogień”, a producentem Jérôme Seydoux. Pierwszy pokaz we Francji planowany jest na marzec 2022 roku. W produkcji udział wziął Maximilien Seweryn – syn Andrzeja Seweryna, zagra w nim jedną z głównych ról. Film kręcono z użyciem najnowszych technologii – w trzech wymiarach Imax i z dźwiękiem wysokiej jakości, by dobrze oddać przerażające odgłosy pożaru – podaje portal AW Press.

Na profilu instagramowym Maximiliena pojawiło się zaproszenie na film, który ma pojawić się 16 marca.

W naszej galerii zdjęcia syna Andrzej Seweryna. Przystojny?


Maximilien Seweryn

Maximilien Seweryn

Maximilien Seweryn

Maximilien Seweryn

Maximilien Seweryn

Maximilien Seweryn

Komentarze

 • GośćBarbarella pisze:

  Bardzo przystojny syn,ale do ojca nie podobny

 • Gość zorro pisze:

  Seweryn to dobry aktor kiedyś a pamiętacie jak grał gestapowca w polskich drogach był strasżny czułem na skórze strach zastanawia. Mnie te jego 5 żon trzeba mieć jaja ja nie mam ani 1 zazdroszczę!!!!

 • Gość pisze:

  Jak dla jeśli już mam oceniac to powiem tyle poprostu przecietny

 • Tatiana pisze:

  Tatuś który płodził I się nie interesował dziećmi..Co za przykład..Wstyd nic więcej.Obecna żona jest z nim dla reklamy

  • Gość pisze:

   Zieje z twojego wpisu zazdrość, nic więcej! ” „Nie sądź abyś nie był sądzony”!

 • Leon z poczty pisze:

  Facet który zdradzał i płodził dzieci za każdy raz z inną kobietą.Pierwszą córkę zostawił z Pierwszą żoną i wyjechał w siną dal.Teraz ma żonę z którą by też miał dzieci ale worek pusty a ona z nim tylko dla reklamy…zero miłości.

 • Wstyd pisze:

  Co to za ojciec, ktory swoich synów nie wprowadził do rodziny, nie pokazał kim byli ich dziadowie, nie mówiąc już o uczuciach ojcowskich i wychowywaniu synów!

 • Gość pisze:

  Oczywiście w komentarzach tylko zawiść . Tak po polsku…

  • Nie zawiść pisze:

   Krytyka jest tu na miejscu, jak można swoich potomków wychować, aby swoich korzeni nie znali, o języku ojców już nie wspomnę. To moje zdanie, zrobił jak zrobił, wyszło nie bardzo…

  • Gość pisze:

   Racja

  • Gość pisze:

   Zawiść???a on to ci robi to jak się nazywa??? niech nauczy się chociaż by od francuskiego narodu jak szanują swój kraj język!! żabojady umieją uszanować ojczyznę!a on Polak??? żałosne! jestem bardzo dumna że jestem Polką i bronić będę zawsze mojej ojczyzny!!!

  • Gość pisze:

   Mówienie prawdy, wyrażanie swojego zdania to zawiść i takie tam. Bzdur piszesz dzieciaku

 • Gość pisze:

  No już bardziej zębatego od Ibisza nie ma hahaha, a uśmiech tego młodego mężczyzny bardzo ładny ogólnie bardzo fajny facet