Czym tak naprawdę zajmuje Matyldę Damięcką? Mateusz Damięcki: „To, co wykonuje Matylda, to przechodzi ludzkie pojęcie!”

Mateusz Damięcki

Mateusz Damięcki

Matylda Damięcka zajęła się sztuką

Należy do jednej z najbardziej znanych aktorskich rodziny. Grali jej dziadkowie, aktorem jest jej ojciec, matka, wujek i oczywiście brat – Mateusz Damięcki.

Od lat Matylda Damięcka gra w serialach i – zgodnie z rodzinną tradycją ukończyła Akademię Teatralną. Okazuje się jednak, że aktorstwo nie było tym, co Damięcka tak naprawdę chciała robić

W niedawnym wywiadzie udzielonym telewizji TVN 32-latka przyznała, że na studia aktorskie trafiła trochę z rozpędu:

Poszłam do Akademii Teatralnej z tego powodu, że musiałam natychmiast mieć na siebie pomysł. Ale teraz mam duży problem, jak ktoś nazywa mnie aktorką – powiedziała Damięcka.

Siostra Mateusza Damięckiego zdradziła też, że za karierę, którą rozpoczęła w wieku zaledwie 8 lat, musiała zapłacić wysoką cenę.

Ludzie patrzyli na mnie – na grubą Matyldę, na brzydką Matyldę, na Matyldę z nazwiskiem. Na Matyldę, która dostała się do serialu przez nazwisko… – przyznała Damięcka. – I w momencie, kiedy przestało mnie to obchodzić, stałam się naprawdę wolnym człowiekiem.

Po ukończeniu szkoły teatralnej Matylda na jakiś czas porzuciła aktorstwo i zajęła się innymi dziedzinami sztuki – najpierw muzyką, a potem wizualizacjami, rysunkami i plakatami.

Jej pokazywane głównie w mediach społecznościowych prace są zazwyczaj bardzo pozytywnie komentowane, ale największym fanem Matyldy jest jej starszy brat.

To, co wykonuje Matylda, to przechodzi ludzkie pojęcie! To jest coś niesamowitego, skąd ona czerpie te pomysły – mówił o siostrze Mateusz Damięcki.

Nam prace Matyldy bardzo się podobają. A wy, gdzie bardziej chcielibyście ją oglądać – w telewizorze czy w galerii?

Gwiazdy “Na Wspólnej” 15 lat temu wyglądały… zupełnie inaczej. Niektórych ciężko rozpoznać na starych zdjęciach! Zobaczcie jak się zmienili [GALERIA]

Gwiazdy świętują 15-lecie “Na Wspólnej”: Małgorzata Socha, Joanna Jabłczyńska, Kuba Wesołowski

Mateusz Damięcki zabrał ukochaną Paulinę Andrzejewską na salony. Jej kreacja nie zdołała zakryć ciążowego brzuszka!

 


Jedna z prac Matyldy Damięckiej

Jedna z prac Matyldy Damięckiej

Jedna z prac Matyldy Damięckiej

Jedna z prac Matyldy Damięckiej

Jedna z prac Matyldy Damięckiej

Jedna z prac Matyldy Damięckiej

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×