Tajemnicza śmierć znanego skoczka. Zwycięzca Pucharu Świata nie żyje

Matti Nykaenen nie żyje

Matti Nykaenen nie żyje

Światowej sławy skoczek narciarski Matti Nykänen nie żyje. Smutną informację podały dzisiaj rano fińskie media. Co było przyczyną śmierci? Jakie zdobył nagrody?

Matti Nykaenen zmarł dzisiaj nad randem w Finlandii. Miał 55 lat, a sławę zdobył już w wieku 19-stu. W 1982 po raz pierwszy zapisał się na kartach historii. To właśnie wtedy okazał się najlepszym zawodnikiem Pucharu Świata i wygrał Kryształową Kulę. Nie była to jedyna nagroda jaką zgarnął. W następnych latach powtórzył sukces aż czterokrotnie. Oprócz wspomnianych powodzeń, należy zaznaczyć, że dwa razy wygrał Turniej Czterech Skoczni, a trzynaście razy był mistrzem Finlandii.

Informację o jego śmierci podały fińskie media, potwierdzono ją również na oficjalnym Facebooku skoczka:

Ś.P. Matti Nykänen (1963-2019)
Leć Matti… życzę dobrej ostatniej podróży. Świetny współpracownik, dobry przyjaciel, wielki artysta, sportowiec w każdym calu. Zostawiłeś wielką dziurę w naszym świecie. Będziemy cię czule wspominać i będziemy tęsknić.
Nasze głębokie wyrazy współczucia dla wszystkich bliskich.

Karierę zakończył po dziewięciu latach, w 1990 roku. Był do tego zmuszony, bowiem pojawiły się problemy z kręgosłupem. Kiedy pogodził się z faktem, że nigdy już nie skoczy, postanowił rozpocząć karierę muzyczną. Głównie znany był w swoim kraju, w którym zasłynął także ze skandali. Był bardzo agresywny, nadużywał alkoholu i siedział nawet w więzieniu. Był oskarżony między innymi o atak nożem na swoją czwartą żonę oraz próbę uduszenia jednej z partnerek.

Przyczyny śmierci do tej pory nie są jeszcze znane.

Tomasz Barański ma nową dziewczynę! To jego pracownica!

Meghan Markle nie chce księcia Harry’ego na sali porodowej! Już wiadomo kto go zastąpi

Ilona Felicjańska potwierdziła najgorsze! Zdobyła się na bardzo szczere wyznanie w sprawie swojego alkoholizmu


Matti Nykänen nie żyje

Matti Nykänen nie żyje

Matti Nykänen nie żyje

Matti Nykänen nie żyje

Matti Nykaenen nie żyje

Matti Nykaenen nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×