Szukaj

Mateusz Morawiecki w CNN nie przebierał w słowach. Jego wywiad cytują dziś wszystkie media

Premier Mateusz Morawiecki udzielił wczoraj wywiadu dla CNN. Użył w nim słów ostrzejszych niż w Polsce. Nazwał koronawirus trzęsieniem ziemi dla ekonomii.
Morawiecki CNN

Morawiecki CNN

Obecnie świat ogarnęła pandemia koronawirusa. Niestety nie jest kolorowo, gdyż z dnia na dzień ilość zachorowań wzrasta. W związku z tym rząd w Polsce zdecydował się wprowadzić pewne zmiany, mające na celu ograniczenie emisji choroby na innych ludzi. Od 16 marca na dwa tygodnie zostały zamknięte szkoły, żłobki i przedszkola. Kolejnym krokiem było zamknięcie pubów, restauracji, kin i innych miejsc spotkań publicznych. Dodatkowo przywrócono także granice i uniemożliwiono wjazd na teren Polski cudzoziemców. Te działania powinny przynieść skutek w ciągu kilku tygodni. Polacy zamknięci w domach przechodzą kwarantannę. Sytuacja jest poważna.

Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce jest w fazie rozwoju. Nie osiągnął jeszcze szczytu zachorowań, jednak możemy być przygotowani, że z każdym dniem liczba zrażonych będzie rosła. Według ostatnich danych liczba osób chorych na koronawirusa w naszym kraju sięgnęła liczby 355, w tym 5 ofiar śmiertelnych.

Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla CNN

W czwartek Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu dla CNN, w którym mówił o obecnej sytuacji w Polsce. Podczas tej rozmowy był ostrzejszy niż w Polsce. Użył dobitnych słów, nazywając koronawirus trzęsieniem ziemi dla gospodarki.

To prawdziwe trzęsienie ziemi dla naszej ekonomii – mówił Morawiecki w rozmowie z Richardem Questem.

Choć Morawiecki pracował jakiś czas temu w banku podczas kryzysu ekonomicznego, to jak mówił, obecna sytuacja jest zupełnie inna, gdyż wpływa bezpośrednio na łańcuch dostaw i przerywa go. Podkreślił także, że nasz kraj jako pierwszy w Unii wprowadził kontrole sanitarne na granicach, to spowodowało, że przyrost liczby zachorowań nie wzrósł nagle. Przyznał, że zamknięcie szkół, przedszkoli oraz innych placówek jest szkodliwe dla ekonomii, jednak jest jedynym sposobem na to, by wirus się nie rozprzestrzeniał.

Mateusz Morawiecki przewiduje, że liczba chorych w naszym kraju może sięgnąć kilku lub kilkunastu tysięcy, gdyż szczyt zachorowań w Polsce jest jeszcze daleko przed nami.

Niestety, sądzę, że szczyt zachorowań jest jeszcze przed nami i będziemy mieli kilka tysięcy, jeżeli nie więcej, przypadków.

Cały wywiad z Premierem możecie zobaczyć poniżej:

Wywiad dla CNN

???? "Niestety, sądzę, że szczyt zachorowań jest jeszcze przed nami i będziemy mieli kilka tysięcy, jeżeli nie więcej, przypadków. To prawdziwe trzęsienie ziemi, również dla naszej gospodarki." – premier Mateusz Morawiecki w wywiadze dla CNN.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Czwartek, 19 marca 2020


Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×