Kiedy szczepionka na koronawirusa? Mateusz Morawiecki oficjalnie ogłosił datę

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Adam Niedzielski przedstawili nowe obostrzenia, które będą obowiązywać w naszym kraju w związku z szalejąca drugą falą pandemii koronawirusa. Prezes Rady Ministrów zdradził też, kiedy będzie dostępna szczepionka na COVID-19.

Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski wzięli udział w konferencji prasowej, na której przekazali najnowsze ustalenia w sprawie działań mających na celu zatrzymanie pandemii. Jakie zaostrzenia będą obowiązywały? Pojawiła się także informacja na temat szczepionki. Kiedy i dla kogo będzie dostępna?

Mateusz Morawiecki zdradza, kiedy będzie szczepionka na koronawirusa

Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki zaczął od tego, że druga fala pandemii zaskoczyła swoją siłą:

Szybkie działania wiosną i latem dały nam pewne poczucie bezpieczeństwa i stabilności, ale ta druga fala zmiotła to poczucie. Nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Ta 2. fala jest groźniejsza od 1. i trzeba bardzo szybko reagować.

Poinformował, że cmentarze jednak zostaną zamknięte nie tylko w dzień Wszystkich Świętych, ale również w dzień poprzedzający oraz w Zaduszki. Premier ogłosił nakaz pracy zdalnej w administracji i poinformował, że przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych nadal działają stacjonarnie, ale w nie jest to decyzja ostateczna – w najbliższej przyszłości okaże się, czy nie będą zamknięte.

Dziś utrzymujemy cały czas to, że dzieci przedszkolne i klasy 1-3 działają stacjonarnie, ale to uzależniamy od krzywej zakażeń. (…) Korelacja czterech zmiennych wpływa na decyzję o zamknięciu szkół. Analizujemy, jak stosowane są środki zapobiegawcze również w innych krajach. Nawet tam, gdzie jest całkowity lockdown szkoły są otwarte – powiedział.

Najciekawsze jest to, że Morawiecki zdradził, kiedy możemy spodziewać się szczepionki na koronawirusa i kto w pierwszej kolejności ją otrzyma:

Musimy dotrwać do czasu, kiedy szczepionka będzie gotowa – powiedział – Z dnia na dzień przybywa chorych. Dziś Ministerstwo Zdrowia podało informację o ponad 21 tys. nowych zakażeniach. Zatem kiedy lekarze będą szczepić pierwszych Polaków? Odbyłem wczoraj spotkanie z Radą Europejską. Bardzo prawdopodbne jest pojawienie się szczepionki już w styczniu. Ale nie wszyscy mogą liczyć na szczepienia już na początku nowego roku. Pierwszeństwo będą miały bowiem pewne grupy społeczne. Jakie? – Szczepionka będize dla  wszystkich tych, którzy ich najbardziej jej potrzebują – dla ludzi starszych i służb medycznych, na zasadzie dobrowolności – poinformował premier.

Jesteście zaskoczeni tym, że szczepionka na koronawirusa już tak szybko może do nas trafić?


Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Adam Niedzielski

Adam Niedzielski

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Komentarze

 • GośćJozka pisze:

  Moje cialo,jest moja wlasnoscia i to ja bede decydowac czy sie szczepic czy nie.Najpierw solidne badania.Nikt nie bedzie robil na nas eksperymentow.Na pierwszy ogien wszyscy poslowie senatirowie rzad i prezydent,potem urzednicy w ministerstwach pierwsze MZ,potem urzednicy w samorzadach,potem 7 lat przerwy i dopiero reszta jak zechce

 • Gość pisze:

  Premier kłamie jak zawsze
  Niech sam i jego rodzina sie zaszczepi. My odczekamy jakis czas by zobaczyć efekty.I to bedzie Fair🙄

 • Xxxl pisze:

  Nie macie racji. Jeden za drugim powtarza wyssane z palca bzdury. I jak ma być dobrze.

 • gość pisze:

  szkoda że sprzedawcy przynajmniej ludzie kupują chryzantemy miły gest

 • Gość ja pisze:

  Masz osobowość paranoiczną ale nie przejmuj się 25%społeczeństwa ma taką dlatego tak wielu ludzi tworzy teorie spiskowe

 • Gość3 pisze:

  Kijami wybic krzywo wargowego a potem zaszczepic konska dawka

 • Gość pisze:

  Szok ze ludzie wierzą w tego wirusa . Jak mogą zaszczepić ludzi na coś czego w rzeczywistości nie ma . Testy są fałszowane ( nie powinny wejść nawet do obrotu ) . Ludzie obudźcie się . Nie patrzcie w te pudło i nie idziecie ślepo za tym co mówią wam w telewizji . Otwórzcie oczy. Zacznijcie być świadomi. Nawet nie wiecie ile tak naprawdę potraficie. Nikt z nas nie jest zwykłym człowiekiem jesteśmy ponad nim. Ta szczepionka to nic innego jak chip żeby kontrolować społeczeństwo . Zbliża się wielki reset . Proszę nie komentujcie tego po prostu weź jeden z drugim i poszukaj czegoś , jakiejś odpowiedzi na pytania po co to jest , dlaczego to jest, dlaczego tak się dzieje , co mogę zrobić żeby wejść na wyższe wibracje . Ziemia się transformuje dlatego oni przyspieszają prace nad wszystkim. W rządzie nie ma ludzi tylko hybrydy . Proszę sami znajdzie swoją drogę nie patrzcie w sufit i nie czekajcie na zbawienie . Szukajcie ludzi świadomych i takich kanałów na których możecie nabyć wiedzę. I nie, nie jestem świrnięta , ja po prostu jestem obudzona wiem kim jestem i nie dam zmanipulować .

  • Gość pisze:

   Całkowicie się zgadzam. Masoneria zawładnęła światem. Nie dajmy się małej grupce, nas jest 8 miliardów. Możemy to wygrać, trzeba tylko otworzyć oczy.

  • Gość pisze:

   Bardzo dobrze napisane.Oby to dotarło do głow ,którzy ślepo wierzą w media i koronowirusa,którego nie ma ,a co nam się podaje to kłamstwo i burzy to co ma od lat swoje eartości,no jak rodzina ,którą rozdzielają ,przecież idą święta pid przykrywka niby naszego dobra.Otwótzcie oczy lidzie

  • Gość ja pisze:

   Masz osobowość paranoiczną ale nie przejmuj się 25%społeczeństwa ma taką dlatego tak wielu ludzi tworzy teorie spiskowe

  • Gość pisze:

   Brawo ty.

  • Gość z Torunia pisze:

   Wejść na wyższe wibracje? Ludzie hybrydy, chipy? Może odpuść te filmy katastroficzne, albo zmień leki, bo żyjesz w matrixie.😂

  • Gość pisze:

   Masz w zupełności racje . I nie jesteś świrnięta . Wysyłam dużo pozytywnej wibracji . Pozdrawiam

  • Gość pisze:

   Zamilcz, a te paranoje opowiadaj swoim sąsiadom.

 • Zofia pisze:

  Bzdura i to ogromna.Ludzie mają rację

 • Tomek Suweren pisze:

  Ludzie obudzcie się ten koleś łże i ta reszta gr pszestempczej która powinna siedzieć

 • Gośćkasia pisze:

  To obozy ktore nazywacie panstwem polskim

 • puk pukGość pisze:

  ….no oczywiscie ze dobrowolnie….szczepionke na strach wyprodukujcie dla spoleczenstwa a ta na covit sami sie zaszczepcie po kilka razy

 • Gość2 pisze:

  Podziwiam internetowych znawców tematu. Ci, którzy przeczytali pare zdań na temat wirusa i wiedza już wszystko. Jak mówił Sokrates „wiem, ze nic nie wiem”. Nie studiowałam medycyny, ani żadnego pokrewnego tematu, wiec nie będę się spierać z lekarzami, bo oni wszyscy zdają się nie kwestionować tego, czy wirus istnieje.

  • Gość pisze:

   a ty siedź w domu i słuchaj tego co powie ci telewizja i Mateusz Morawiecki

  • Gość pisze:

   Nie oczekuje od ciebie ,żebyś zmal się na wszystkim ,takze na propagandzie .Jednak mam prawo wymagać od każdego ,żeby logicznie myślał. I nic ponad to .I jeszcze uwaga .Jeśli coś ,na pierwszy rzut parteru la wygląda na oszustwo ,to zawsze nim jest
   Tego dowodzi życie.

 • Gośćoko pisze:

  Trzymam kciuki oby tak było nie traćmy nadziei, musi być lepiej.

  • Gośćeela pisze:

   Ta pandemia strachu jest największym absurdem od niepamiętnych czasów. Jestem zdumiona że pewna grupa ludzi to łyknela.. Naszczescie większość ludzi doskonale wie o co chodzi oby wszyscy wkoncu otworzyli oczy.. Oglądać telewizję internetowa W Realu24 tam są prawdziwe informacje nie propaganda!

  • Edzia pisze:

   Z epidemia absurdu poradzić sobie nie umie a szczepić będzie ,chyba sam siebie.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×