Wielki finał „MasterChef 9” za nami. Wiemy, kto wygrał!

MasterChef Polska 9

MasterChef Polska 9

Finał MasterChef za nami. Kto wygrał 9. edycję programu? Rafał Fidyt, Sylwia Garska-Chmarycz czy Aleksandra Juszkiewicz? Sprawdź wyniki.

MasterChef, to program, który zyskał ogromną popularność. Już od kilku sezonów gromadzi przed telewizorami kilkumilionową liczbę widzów. Każdej niedzieli w polskich domach fani kulinarnych przepisów zasiadają na kanapach i włączają stację TVN. Na castingach ostatniej edycji zgromadziły się tysiące kucharzy amatorów, którzy chcieli spróbować swoich sił przed kamerami i zawalczyć o główną nagrodę.

Kto wygrał MasterChef 9?

Kucharze od 13 tygodni rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Finałowy odcinek składał się z trzech etapów, a o tytuł Mistrza Kuchni rywalizowało ze sobą trójka najlepszych uczestników: Rafał Fidyt, Sylwia Garska-Chmarycz i Aleksandra Juszkiewicz.

Tematem najważniejszej potrawy w ich życiu były grzyby, kotleciki jagnięce i francuski deser naleśnikowy crepes suzette. Później uczestnicy przygotowali trzydaniowe menu degustacyjne.

Kilka minut temu wszystko stało się jasne. Jurorzy wybrali osobę, która najbardziej zachwyciła swoimi potrawami i sprawiła, że ich kubki smakowe wprost eksplodowały. Do samego końca walka była bardzo wyrównana, ale najlepsza okazała się Aleksandra Juszkiewicz, która zdobyła zaszczytny tytuł MasterChef.

Nagrodą główną w programie jest również 100 tysięcy złotych i kontrakt na wydanie autorskiej książki kucharskiej.

Gratulujemy.

Kim jest Aleksandra Juszkiewicz, zwyciężczyni MasterChef Polska 9?

Aleksandra Juszkiewicz ma 28 lat i pochodzi z Giżycka. Na co dzień zajmuje się edukacją ekologiczną. Do udziału w MasterChef 9 namówili ją znajomi. Jej konikiem jest przyrządzanie mięs. Nie przepada za to w przygotowywaniu deserów. W czasie wolnym od gotowania w sezonie letnim i wiosennym pływa na desce i łódkach, a zimą spaceruje. Z show TVN-u najbardzej zapamiętała pierwszy odcinek:

Myślę, że ten pierwszy odcinek najlepiej zapamiętam, gdzie udało mi się od razu tego fartucha zdobyć – mówiła w „Dzień Dobry TVN”.

Zdjęcia Oli znajdziecie w galerii.


Aleksandra Juszkiewicz wygrała MasterChef Polska 9

Aleksandra Juszkiewicz wygrała MasterChef Polska 9

Finał MasterChef Polska 9

Finał MasterChef Polska 9

Aleksandra Juszkiewicz wygrała MasterChef Polska 9

Aleksandra Juszkiewicz wygrała MasterChef Polska 9

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×