Szukaj

Martyna Wojciechowska pożegnała przyjaciela: „Dziękuję, że byłeś”. Rozrywający serce wpis

Martyna Wojciechowska i Artur Hajzer

Martyna Wojciechowska i Artur Hajzer

Martyna Wojciechowska wspomniała na Instagramie swojego tragicznie zmarłego przyjaciela i mentora Artura Hajzera. Jej słowa głęboko poruszają.

Martyna Wojciechowska opublikowała wzruszający wpis na Instagramie. Dzisiaj przypada 7 rocznica śmierci jej przyjaciela i mentora Artura Hajzera. Jej słowa zapadają głęboko w serce.

Martyna Wojciechowska wspomina Artura Hajzera

Artur Hajzer był już za życia legendą polskiego himalaizmu. W latach 80. dwukrotnie otrzymał Złoty Medal „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe”. W 2012 roku po sukcesie zimowym na Gasherbrum I został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Napisał dwie książki o swoich zmaganiach z najwyższymi górami Atak rozpaczy oraz Korona Ziemi – Nieporadnik Zdobywcy.

Zapisał się złotymi zgłoskami w historii – to ona stworzył polski himalaizm zimowy. W górach miał taternicki przydomek Słoń. Zginął 7 lipca 2013 podczas trwającej od czerwca 2013 wyprawy na Gaszerbrum I, wycofując się z obozu III do II. odpadł od jednej ze ścian Kuluaru Japońskiego i spadł około 500 m. Potwierdził to Marcin Kaczkan, który widział spadającego Hajzera, a następnie odnalazł i zidentyfikował jego ciało. Wieści wstrząsnęły środowiskiem.

Hajzer wpłynął na wielu młodych, początkujących wspinaczy, w tym na Martynę Wojciechowską, która wspomniała go w rocznicę śmierci emocjonalnym wpisem na Instagramie. Podzieliła się tez prywatnym zdjęciem z Arturem.

 

7.07.2013.
Dokładnie 7 LAT TEMU na stokach Gasherbruma I w Karakorum zginął ARTUR HAJZER. Wybitny himalaista, pierwszy zimowy zdobywca (razem z Jerzym Kukuczką) Annapurny (8 091 m.), kierownik heroicznej akcji ratunkowej na Mount Everescie w 1989 roku, która zapisała się w historii himalaizmu. To dzięki uporowi Artura udało się dokonać niemożliwego i uratować himalaistę Andrzeja Marciniaka. Był także twórcą POLSKIEGO HIMALAIZMU ZIMOWEGO.

„Nie ma bezpośredniego zagrożenia życia. Panika jest niewskazana” – tak zawsze mawiał i przypominał o tym, co w życiu jest naprawdę ważne.
Mój MENTOR, TRENER, NAUCZYCIEL I PRZYJACIEL.
Artur, dziękuję za wszystko… Dziękuję, że byłeś
M.
#ArturHajzer #mountains #restinpeace

View this post on Instagram

7.07.2013. Dokładnie 7 LAT TEMU na stokach Gasherbruma I w Karakorum zginął ARTUR HAJZER. Wybitny himalaista, pierwszy zimowy zdobywca (razem z Jerzym Kukuczką) Annapurny (8 091 m.), kierownik heroicznej akcji ratunkowej na Mount Everescie w 1989 roku, która zapisała się w historii himalaizmu. To dzięki uporowi Artura udało się dokonać niemożliwego i uratować himalaistę Andrzeja Marciniaka. Był także twórcą POLSKIEGO HIMALAIZMU ZIMOWEGO. „Nie ma bezpośredniego zagrożenia życia. Panika jest niewskazana” – tak zawsze mawiał i przypominał o tym, co w życiu jest naprawdę ważne. Mój MENTOR, TRENER, NAUCZYCIEL I PRZYJACIEL. Artur, dziękuję za wszystko… Dziękuję, że byłeś ???????? M. #ArturHajzer #mountains #restinpeace

A post shared by Martyna Wojciechowska (@martyna.world) on


Martyna Wojciechowska wspomina Artura Hajzera

Martyna Wojciechowska wspomina Artura Hajzera

Martyna Wojciechowska, Przemysław Kossakowski i Jan Pirowski rozwożą obiady potzrebującym

Martyna Wojciechowska, Przemysław Kossakowski i Jan Pirowski rozwożą obiady potzrebującym

Martyna Wojciechowska salon

Martyna Wojciechowska salon

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×