Martyna Wojciechowska zamarła po informacji od córki. Nie wiedziała, jak jej pomóc

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska dostała od córki informację, po której długo nie wiedziała, co zrobić. Gwiazdy poruszyło niebo i ziemię, żeby pomóc Marysi. To przykre, z czym mierzyła się nastolatka. 

Martyna Wojciechowska to dziennikarka i podróżniczka, która sporą karierę zrobiła w momencie, gdy związała się ze stacją TVN. Tam zaczęła prowadzić bardzo chętnie oglądane przez widzów programy. Przez kilkanaście lat pojawiała się na antenie z formatem Kobieta na krańcu świata. W jesiennej ramówce zabrakło lubianego przez widzów programu, ale wiadomo, że niebawem Martyna wróci na antenę, o czym zapewniła ostatnio w social mediach.

Aż 14 lat temu pojawiła się w Waszych domach program KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA…
która wróci do Was już w nadchodzącym roku! Ktoś czeka i mamy jechać z ekipą na nowe spotkania czy robić dłuższą przerwę? – pisała ostatnio na Instagramie.

Martyna od wielu lat absorbującą pracę na antenie łączy z macierzyństwem. Doczekała się córki Marysi, której ojcem jest płetwonurek Jerzy Błaszczyk. Mężczyzna kilka lat temu przegrał walkę z nowotworem.

Martyna Wojciechowska pomaga nastolatkom

Martyna Wojciechowska nie tylko dzieli pracę z macierzyństwem, ale przede wszystkim stara się pomagać kobietom. Jakiś czas temu założyła fundację UNAWEZA, której  mottem jest to, aby „dodać kobietom skrzydeł”. Co za tym idzie, stara się ona zapewnić dostęp do edukacji i pomocy medycznej osobom w różnych zakątkach świata. Wspiera również te walczące z depresją i związanymi z chorobą problemami.

Szczególnie bliskie jest jej to, co dzieje się w świecie nastolatków. Ze względu na 14-letnią córkę, często pochyla się nad problemami młodzieży. Jedna z historii, które dotknęły również Marysię, skłoniło ją do ruszenia z projektem Młode głowy. Okazało się, że koleżanka dziewczynki chce popełnić samobójstwo.

Blisko dwa lata temu, koleżanka mojej córki powiedziała jej, że zamierza popełnić samobójstwo i z mojej córki uczyniła swoją powiernicę. To był bardzo trudny czas. Wiedziałam, jak dramatyczna jest sytuacja tej dziewczynki. Co się musi dziać w głowie młodego człowieka, żeby chciał popełnić samobójstwo – opowiedziała w social mediach.

Fundacja Martyny edukuje młodzież w zakresie zdrowia psychicznego, ponieważ szukając pomocy dla koleżanki córki, dosłownie spotkała się ze ścianą.

Nie wiedziałam, jak pomóc mojej córce, która nie dźwigała tej odpowiedzialności. Odbiłam się od systemu. Szukałam pomocy i było to bardzo trudne. Wtedy zaczęłam drążyć ten temat. Zrozumiałam, że stan zdrowia psychicznego młodych ludzi jest alarmujący. A jako szefowa fundacji UNAWEZA postanowiłam działać i tak powstał projekt Młode głowy – poinformowała na TikToku.

Martyna stworzyła platformę, gdzie młodzież może liczyć na spotkania z ekspertami, rozmowy i porady. To, co zrobiła, może uratować niejedno młode życie.


Martyna Wojciechowska z córka Marysią

Martyna Wojciechowska z córką Marysią

Martyna Wojciechowska i Marysia - wakacyjne zdjęcie

Martyna Wojciechowska i Marysia - wakacyjne zdjęcie

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska z córką Marysią Fot. screen z Facebook

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×