Marta Paszkin z „Rolnika” pokazała, jak choroba drastycznie zmieniła jej ciało. „Bardzo nieprzyjemne uczucie”

Na co choruje Marta Paszkin?

Na co choruje Marta Paszkin?

Marta Paszkin z programu Rolnik szuka żony, wyznała, że cierpi na nieznaną chorobę. Lekarze nie potrafią powiedzieć, co wywołało u niej nieprzyjemny objaw. Co jej dolega?

Rolnik szuka żony, jest jedną z flagowych produkcji Telewizji Polskiej, która bije rekordy popularności. Show zadebiutowało na szklanym ekranie w 2014 roku. Od tamtego momentu wyemitowano siedem sezonów, a ósmy jest w trakcie realizacji. Format wykreował kilka par, które od lat tworzą szczęśliwe małżeństwa. Można zaliczyć do nich m.in. Małgosię Pawła Borysewiczów czy GrzegorzaAnnę Bardowskich.

W 7. edycji formatu rolnicy szukali swoich połówek, jednak nie wszystkim udało się znaleźć szczęście u boku zaproszonych uczestników. Wyjątek stanowi Paweł Bodzianny, który podczas nagrań poznał Martę Paszkin. Kobieta zdradziła, że cierpi na nieznaną chorobę, która ma nieprzyjemne objawy.

Marta Paszkin cierpi na nieznaną chorobę. Co jej dolega?

Marta od czasu udziału w programie jest bardzo aktywna w social mediach. To właśnie tam wyjawiła, że cierpi na nieprzyjemną chorobę, która nazywana jest objawem Raynauda. Paszkin opublikowała na Instastory kolaż zdjęć, na którym można zobaczyć, jak palce jej dłoni zmieniają kolor pod wpływem zimna. Okazuje się, że wystarczy, aby temperatura spadła o kilka stopni, a koniuszki stają się żółte. Gwiazda show zdradziła, jak czuje się w momencie, gdy dopadała ją ta nieznana przypadłość:

Bardzo nieprzyjemne uczucie – napisała na Instastory.

Marta Paszkin cierpi na objaw Raynauda

Marta Paszkin cierpi na objaw Raynauda

Marta ujawniła, że napisało do niej wiele kobiet, które również zauważyły u siebie ten sam problem. W dalszej części swojej wypowiedzi zdradziła, że na razie wykonuje niezbędne badania do postawienia trafnej diagnozy i póki co nie wie jeszcze, jakie są przyczyny występowania u niej tej dolegliwości.

Czym jest objaw Raynauda?

Jest to przypadłość, która cechuje się z tym, iż naczynia krwionośne nadmiernie kurczą się z powodu stresu lub obniżonej temperatury. Jej efektem jest częste drętwienie palców u stóp i rąk oraz marznięcie małżowin usznych i nosa. Szacuje się, że objaw Raynauda ma ok. 3-4% populacji. Choroba najczęściej występuje u osób między 15. a 45. rokiem życia i w większości przypadków stwierdza się ją u kobiet z obciążeniem rodzinnym.


Marta Paszkin cierpi na objaw Raynauda

Marta Paszkin cierpi na objaw Raynauda

Paweł Bodzianny i Magda Paszkin - Rolnik szuka żony

Paweł Bodzianny i Magda Paszkin - Rolnik szuka żony

Paweł Bodzianny i Marta Paszkin

Paweł Bodzianny i Marta Paszkin

Komentarze

  • Gość pisze:

    Taki lajf nie ma lekko zawsze moźe się zamienic na raka przynajmniej bedzie mniej gadać polska bułgaria 3:0 świątek – Bóg 0:3 a to dopiero początek nie zawsze trzeba wygrać źeby wygrać nawet liechtenstein i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×