Szukaj

Marta Manowska zachowała zimną krew w trudnej sytuacji. Jej postawa zasługuje na brawa!

Marta Manowska

Marta Manowska

Marta Manowska podczas groźnie wyglądającej sytuacji zachowała zimną krew. Dzięki temu ocaliła ludzie życie. Komu i co się stało? Tygodnik Świat&Ludzie podaje szczegóły. 

Marta Manowska, zanim epidemia koronawirusa w Polsce się rozprzestrzeniła, wybrała się na zagraniczne wakacje. Po powrocie do kraju przeszła obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę. Chociaż po powrocie z urlopu miała ruszyć na plan programu Rolnik szuka żony, produkcja została wstrzymana.

Marta Manowska uratowała ludzie życie. Kiedy?

Marta Manowska nie zamierzała siedzieć z założonymi rękami. Gdy nie mogła chodzić do pracy, znalazła sobie alternatywne zajęcie. Włączyła się w szlachetną akcję. Od połowy kwietnia wraz z innymi wolontariuszami wspierała Obiady dla bohaterów.  Manowska codziennie z rana odbierała paczki ze stołecznych restauracji i rozwoziła je do mieszkania kombatantów.

Jak donosi Świat&Ludzie gwiazda TVP nie tylko dostarczała jedzenie, ale także poświęcała im trochę czasu, rozmawiając, wysłuchując ich opowieści. Dzięki temu uratowała ludzkie życie.

Tygodnik podaje, że podczas jeden z takich wizyt 90-letnia kombatantka źle się poczuła. Miała bardzo wysokie ciśnienie. Sytuacja była na tyle dramatyczna, że starsza pani mogła umrzeć. Manowska zachowała zimną krew. Natychmiast wezwała pogotowie i zaopiekowała się kobietą. Podała wodę, podtrzymywała na duchu. Towarzyszyła jej tak długo, aż przyjechała karetka.

Zarówno ratownicy, jak i szefowie akcji roznoszenia posiłków, są dumni z zachowania Marty. Mówią, że bardzo angażowała się w wolontariat:

Marta bardzo angażuje się w wolontariat, a osoby, którym dowozi posiłki ogromnie ją polubiły. Jest im bardzo bliska i mają do niej duże zaufanie. Pragną takiego kontaktu, opowiadają jej o sobie, chcą, żeby z nimi rozmawiała — komentuje w tygodniku Zbigniew Kowalewski ze Stowarzyszenia Zachowana Pamięci.

Po sześciu tygodniach niesienia pomocy Manowska wraca do swoich obowiązków. Rusza do pracy nad nowymi odcinkami programu Rolnik szuka żony, a także The Voice Senior. W jednym z postów na Instagramie podziękowała seniorom za ten wspólnie spędzony czas:

To jeden z ważniejszych dla mnie dni. Wszystkich zostawiam z uśmiechem na twarzy. 6 tygodni. Wspaniałych rozmów, opowieści, przegadanych na korytarzach rozmów i tych oczu, których nie zapomnę nigdy. Czuję wdzięczność Ludmiło, Polu, Elen, Lidii, Krzysztofie.

View this post on Instagram

To jeden z ważniejszych dla mnie dni. Wszystkich zostawiam z uśmiechem na twarzy. 6 tygodni. Wspaniałych rozmów, opowieści, przegadanych na korytarzach rozmów i tych oczu, których nie zapomnę nigdy. Czuję wdzięczność Ludmiło, Polu, Elen, Lidii, Krzysztofie Dziękuję Mariusz Doromoniec ???? dziękuje za ten wspólny czas. Jesteś tytanem. Szacunek @tomaszwolny_tej dziękuję, że przeczytałeś tę wiadomość ode mnie. I za to, że zadzwoniłeś. To jeden z ważniejszych dla mnie telefonów, jakie odebrałam w życiu @obiadydlabohaterow dziękuje za tak wspaniałą akcję, której mogłam być częścią Wiem, że to nie koniec naszej przygody Cześć i chwała Bohaterom #obiadydlabohaterów ❤️????????????

A post shared by MARTA ???? MANOWSKA (@martamanowska) on

Zachwyceni internauci w komentarzach zachwycali się postawą Manowskiej. Szczególne, że jest godna naśladowania.


Marta Manowska pomagała seniorom

Marta Manowska pomagała seniorom

Marta Manowska dowoziła posiłki seniorom

Marta Manowska dowoziła posiłki seniorom

Marta Manowska wspierała seniorów

Marta Manowska wspierała seniorów

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×