Marta Manowska pokazała OKROPNE widoki. Aż trudno uwierzyć, że ludzie tak żyją! Bieda aż piszczy…

Marta Manowska

Marta Manowska

Marta Manowska podzieliła się na Instagramie nowymi zdjęciami. Widać na nich ekstremalną biedę. Niestety, wielu ludzi na świecie żyje w ten sposób.

Marta Manowska skończyła kierunek dziennikarski na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Była m.in. dziennikarką Polskiego Radia i Dziennika Zachodniego. Sławę zyskała jednak dzięki prowadzeniu programów Rolnik szuka żonySanatorium miłości, Ośmiu wspaniałych oraz The Voice Senior. Prezenterka ma też na koncie trzy książki: Rolnik szuka żonyBytomianie – ich życie i miastoNacjonalizm w Hiszpanii i Kraj Basków – dwie drogi do niepodległości.

W ostatnim czasie gwiazda wybrała się na wakacje na słoneczną Dominikanę. Większość czasu spędza tam na wygrzewaniu się na piaszczystych plażach. Zafundowała sobie też tatuaże z henny. Możecie je zobaczyć poniżej.

Większość wakacyjnych zdjęć Manowskiej to fotografie przedstawiające samą influencerkę, piękne miejsca, plaże i morze. Na niektórych z nich widać jednak mroczniejszą stronę Karaibów. Wyłania się z nich obraz przerażającej biedy, w której żyją tysiące mieszkańców Dominikany, na której zresztą dysproporcje między biednymi a bogatymi są naprawdę gigantyczne…

Prezenterka Rolnik szuka żony na Dominikanie. Straszne obrazy

Manowska pokazała m.in. zdjęcia przedstawiające slumsy stolicy Dominikany, Santo Domingo, które wyglądem przypominają tysiące podobnych miejsc w krajach Trzeciego Świata. Większość budowli to po prostu zwykłe szopy. Lekkie konstrukcje nijak nie są przygotowane na częste w tym regionie huragany. Dachy budynków, w większości, są mocno przerdzewiałe i nieszczelne. Ogrom biedy, w której żyją najbiedniejsi Dominikańczycy, jest wręcz przytłaczający.

Prezenterka pokazała też zdjęcie pojazdów. Na jednej z fotografii widać miejską taksówkę. Jej stan, co by nie powiedzieć, jest fatalny. Mamy wątpliwości, czy taki pojazd powinien być dopuszczony do ruchu. Niestety, mieszkańców kraju nie stać często na zakup lepszych pojazdów. Średni zarobek na Dominikanie to zaledwie 1200 złotych (przy obecnym kursie). Należy pamiętać, że średnia jest oczywiście zawyżana przez niewielkie grono najbogatszych Dominikańczyków. Zdecydowana większość populacji może pomarzyć o takich kwotach.

Manowska nie zamieściła na Instagramie wyłącznie takich zdjęć. Zdecydowana większość z nich przedstawia miejsca typowo turystyczne. Architektura znajduje się w nich w o wiele lepszym stanie. Poniżej zamieszczamy kilka fotografii przedstawiających zdecydowanie piękniejsze oblicze turystycznej destynacji.

Dominikana zajmuje 2/3 wyspy Haiti. Pozostała część wyspy wchodzi w skład Republiki Haiti. Sąsiad Dominikany uchodzi za najbiedniejsze państwo na półkuli zachodniej. Standard życia Haitańczyków jest nawet gorszy niż w przytłaczającej części innych państw Trzeciego Świata. Przez to Haiti jest często określane mianem „państwa upadłego”. Sama Dominikana znajduje się w lepszym położeniu. Wpływ na to mają: silnie ugruntowana pozycja turystyczna, infrastruktura dla podróżników, duże złoża złota oraz rola kraju jako eksportera cukru i tytoniu.

Byliście kiedyś na Dominikanie lub w innych miejscach na Karaibach? Jak wspominacie pobyt tam? Również przytłoczyły was podobne widoki?


Zdjęcie z Instagrama Marty Manowskiej

Zdjęcie z Instagrama Marty Manowskiej

Zdjęcie z Instagrama Marty Manowskiej

Zdjęcie z Instagrama Marty Manowskiej

Zdjęcie z Instagrama Marty Manowskiej

Zdjęcie z Instagrama Marty Manowskiej

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×