Szukaj

Marta Kaczyńska wreszcie zabrała się za politykę. Po jej najnowszej wypowiedzi prezes PiS musi pękać z dumy

Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska do niedawna stroniła od polityki. Teraz zmieniła zdanie. W nowym felietonie poparła swojego stryja, Jarosława. Jakich argumentów użyła?

Marta Kaczyńska przeżyła tragedię. Dziesięć lat temu w katastrofie smoleńskiej samolotu Tu-154 straciła rodziców, Lecha i Marię Kaczyńskich. Jak zdradziła po czasie, niemal do ostatniej chwili miała nadzieję, że jej bliskim udało się przeżyć:

Wybierając numery jak automat, wciąż wierzyłam, że przeżyli. […]. Nagle zamknął się pewien rozdział życia – pisała Kaczyńska w książce Moi Rodzice.

Od momentu wypadku, kobieta co jakiś czas pojawia się na Wawelu. Tak jak niedawno, gdy wzięła udział w uroczystościach związanych z 71. rocznicą urodzin jej ojca. Towarzyszyli jej mąż i dwuletni synek.

Marta Kaczyńska angażuje się w politykę. Co napisała w felietonie?

Kaczyńska raczej stroni od polityki. Chociaż regularnie publikuje felietony w tygodniku Sieci, z reguły nie wypowiada się bezpośrednio na temat politycznych wydarzeń. Co prawda zdarzało się jej komentować aktualne zdarzenia, zwykle poprzez łagodne nawiązania do swojego ojca.

Tym razem jest inaczej. Marta w najnowszym tekście wsparła swojego stryja, zabierając głos w sporze o kwestie ochrony praw zwierząt. W  felietonie podkreśla, że człowiek, a zwłaszcza chrześcijanin, powinien się troszczyć o słabszych:

Miarą naszego człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt. Obowiązek, a zarazem potrzeba humanitarnego traktowania stworzeń są oczywiste dla wszystkich wyznających uniwersalny system wartości cywilizacji łacińskiej, a zwłaszcza dla chrześcijan. Nieuprawnionym stereotypem jest postrzeganie potrzeby godnego odnoszenia się do zwierząt jako desygnatu pojęcia lewicowości — komentowała na łamach tygodnika

Kaczyńska uważa, że taka „reforma przepisów dotyczących zwierząt jest ze wszech miar uzasadniona”. Po tej wypowiedzi prezes PiS z pewnością pęka z dumy.

Warto wspomnieć, że chociaż Prawo i Sprawiedliwość poparło nowelizację ustawy, jego koalicjanci byli jej przeciwni. Posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i Porozumienia Jarosława Gowina byli temu przeciwni. Mówi się, że takie zachowanie polityków może doprowadzić do wcześniejszych wyborów parlamentarnych.


Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Marta Kaczyńska i Jarosław Kaczyński - Miesięcznica pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu w dniu urodzin Jaroslawa Kaczyńskiego

Marta Kaczyńska i Jarosław Kaczyński - Miesięcznica pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu w dniu urodzin Jaroslawa Kaczyńskiego

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×