Co się dzieje z Martą Kaczyńską? Na nostalgiczny wpis zareagował nawet Andrzej Duda

Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska opublikowała nostalgiczny wpis na Instagramie, na który zareagowało wielu internautów. Wśród nich był też Andrzej Duda. Co zrobił?

Marta Kaczyńska jest jedyną córką Marii i Lecha Kaczyńskich. Jedenaście lat temu w kwietniu przeżyła tragedię. W wyniku katastrofy samolotu Tu-154 straciła rodziców. Kilka lat później opowiedziała o emocjach, jakie towarzyszyły jej w tym czasie. Zdradziła, że gdy pierwszy raz dowiedziała się o wypadku, nie chciała w niego uwierzyć. Do samego końca nie traciła nadziei, że jej bliscy wyszli cało z tego zdarzenia:

Wybierając numery jak automat, wciąż wierzyłam, że przeżyli. […]. Nagle zamknął się pewien rozdział życia – pisała Kaczyńska w książce Moi Rodzice.

Chociaż od tych tragicznych wydarzeń minęło sporo czasu, Kaczyńska dba o to, by pamięć o jej rodzicach nie zniknęła. Regularnie pojawia się na Wawelu, gdzie pochowano parę prezydencką. Co jakiś czas udostępnia też wpisy w social mediach im poświęcone. Tak było pod koniec sierpnia, gdy podzieliła się archiwalnym zdjęciem mamy (zobaczysz je tutaj). W ten sposób uczciła jej 79. urodziny.

Marta Kaczyńska dodała nostalgiczny wpis. Andrzej Duda reaguje

Marta Kaczyńska nie tylko jest aktywna na Facebooku, ale także prowadzi konto na Instagramie, gdzie co jakiś czas publikuje nowe treści. Z reguły pokazuje zdjęcia, które pokazują, jak wygląda jej najbliższe otoczenie. Z racji tego, że córka pary prezydenckiej mieszka w Trójmieście, na jej profilu nie brakuje zdjęć zrobionych na plaży.

Niedawno Kaczyńska podzieliła się nostalgiczną fotografią, która powstała nad morzem. Na pierwszym planie znajdują się czarne chmury, spod których prześwitują promienie słoneczne, padające na wodę. Mimo iż autorka nie umieściła opisu i komentarza, ponad 140 osób nie pozostawiło tego wpisu bez reakcji.

Wśród nich był także Andrzej Duda, który polubił wspomniany wpis. Nie jest to pierwszy raz, gdy prezydent odpowiedział na post Marty Kaczyńskiej. Już w przeszłości podobnie reagował na inne publikacje, które udostępniała w social mediach. O jednej z nich piszemy tutaj.


Marta Kaczyńska dodała nowy wpis. Andrzej Duda reaguje

Marta Kaczyńska dodała nowy wpis. Andrzej Duda reaguje

Marta Kaczyńska z maseczką ochronną na spacerze z synem

Marta Kaczyńska z maseczką ochronną na spacerze z synem

Marta Kaczyńska z synem Stanisławem

Marta Kaczyńska z synem Stanisławem

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×