Szukaj

Marta Kaczyńska wyciągnęła jedno z piękniejszych zdjęć z domowego archiwum. Tak uczciła pamięć rodziców

Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska na Facebooku upamiętniła rodziców, Lecha i Marię Kaczyńskich. W dniu 10. rocznicy ich śmierci opublikowała wzruszający wpis. Co pokazała?

Marta Kaczyńska, 10 kwietnia 2010 roku, przeżyła tragedię. W katastrofie samolotu Tu-154, gdy Polska straciła m.in. prezydenta i pierwszą damę, ona pożegnała rodziców. Jak podkreślała po latach w książce Moi Rodzice, nie mogła uwierzyć, że taka tragedia spotyka właśnie jej rodzinę:

Wybierając numery jak automat, wciąż wierzyłam, że przeżyli. (…). Nagle zamknął się pewien rozdział życia – pisała Marta Kaczyńska w książce Moi Rodzice.

Marta Kaczyńska uczciła pamięć rodziców. W jaki sposób?

Od momentu tragedii Marta co roku pojawiała się na Wawelu, by uczcić pamięć swoich bliskich. Czy i dziś, kiedy w Polsce panuje epidemia koronawirusa, odwiedzi ich grób? Na ten moment w tej sprawie nie ma żadnych oficjalnych informacji. Pewne jest za to, że Kaczyńska uhonorowała Marię i Lecha Kaczyńskich w swoich mediach społecznościowych.

Marta opublikowała zdjęcie z cywilnego ślubu Kaczyńskich, który odbył się 27 kwietnia 1978 roku. Kadr powstał w momencie, w którym Lech zakładał Marii obrączkę.

Opublikowany przez Martę Kaczyńską Piątek, 10 kwietnia 2020

Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. Pod zdjęciem pozostawili mnóstwo komentarzy, w których dzielili się swoimi przemyśleniami dotyczącymi wydarzeń sprzed 10 lat i życzyli Marcie dużo siły:

  • 10 lat temu Polacy zamilkli. To było wprost niewyobrażalne. Cisza i czekanie na każdą informację.
  • Jestem z panią, pani Marto. To byli wyjątkowi ludzie.
  • 10 rocznica i świat się zatrzymał. Nic się nie dzieje bez przyczyny.
  • Nie da się zapomnieć.
  • Pani Marto! Dużo sił i opieki Bożej.

Zobacz także: Żal, ból i smutek. Dzieci ofiar Katastrofy Smoleńskiej w miażdżącym serce wywiadzie. Od tragedii minęło 10 lat


Marta Kaczyńska uczciła pamięć rodziców

Marta Kaczyńska uczciła pamięć rodziców

Marta Kaczyńska, Piotr Zieliński

Marta Kaczyńska, Piotr Zieliński

Marta Kaczyńska, Piotr Zieliński

Marta Kaczyńska, Piotr Zieliński

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×