Marina Łuczenko skończyła dzisiaj 32 lata. Przygotowaliśmy sporo archiwalnych zdjęć i przypominamy początki jej kariery w show-biznesie

Marina Łuczenko

Marina Łuczenko

Marina Łuczenko świętuje dzisiaj 32. urodziny. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć, jak wyglądały początki jej muzycznej kariery oraz pierwsze spotkanie z Wojtkiem Szczęsnym. Przygotowaliśmy też sporo archiwalnych zdjęć.

Marina Łuczenko jest jedną z najbardziej znanych wokalistek młodego pokolenia oraz jedną z najpiękniejszych WAGs. Od dziecka robiła karierę w show-biznesie, jednak gdy związała się z Wojciechem Szczęsnym, zaczęła wzbudzać jeszcze większe zainteresowanie mediów. Obecnie zakochani stanowią jedną z najpiękniejszych par w mediach. Razem wychowują synka Liama, który zaledwie kilka dni temu obchodził trzecie urodziny. Dzisiaj swoje wielkie święto ma jego mama.  Z okazji 32. urodzin gwiazdy przypominamy jak zaczęła się jej kariera oraz związek z mężem.

Marina Łuczenko: dzieciństwo

Marina Łuczenko urodziła się 3 lipca 1989 roku w Winnicy. Miejscowość leży na terenie, który obecnie należy do Ukrainy. Gdy miała zaledwie 2 lata, jej rodzice podjęli decyzję o przeprowadzce. Razem z nimi i bratem maleńka Marina przeniosła się do Polski, skąd pochodzili jej dziadkowie. Rodzina postanowiła zamieszkać w Stalowej Woli. Muzyczny talent odkrył w niej tata, który również działał w branży.

Gwiazda jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Ukończyła także Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Już będąc dzieckiem podbiła lokalną scenę muzyczną. Trzykrotnie wygrała Międzyszkolny Festiwal w Stalowej Woli. Gdy miała 9 lat zajęła drugie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Częstochowie

Marina Łuczenko - gwiazdy świętują Dzień Dziecka 2019

Marina Łuczenko – gwiazdy świętują Dzień Dziecka 2019

Marina Łuczenko: początki kariery w show-biznesie

Marina, podobnie jak wiele gwiazd karierę rozpoczynała od udziału w popularnych talent shows. Wzięła udział między innymi w Drodze do gwiazd i Szansie na sukces. W kolejnych latach pojawiła się także w programie Przebojowa noc i Pokaż co potrafisz. Jako dziecko próbowała swoich sił w krajowych eliminacjach do 1. Konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci. Na scenie wystąpiła z piosenką Sen.

Później przyszła pora na kolejne sukcesy. W 2004 zgrała tytułową rolę w musicalu Romeo i Julia w Teatrze Buffo u samego Jana Józefowicza. Drogę do dalszej kariery zdecydowanie otworzył jej udział w międzynarodowym konkursie muzycznym New Wave. Marina zajęła tam trzecie miejsce, za co otrzymała nagrodę w wysokości 20 tys. dolarów, możliwość podpisania kontraktu płytowego oraz nagrodę specjalną w opiewającą na 50 tys. dolarów, którą ufundowała Ałła Pugaczowa.

Potem jej kariera potoczyła się już z górki. Polskiej publiczności dała się poznać, biorąc udział w siódmej edycji programu Taniec z Gwiazdami. Sporą popularność przyniosła jej także rola w serialu 39 i pół. W 2010 roku Marina nagrała swój pierwszy singiel Glam Pop. Do tej pory wydała trzy studyjne albumy, a ostatni z nich Warstwy miał swoją premierę 7 grudnia 2020 roku.

Marina Łuczenko: małżeństwo z Wojciechem Szczęsnym

Marina, zanim związała się ze swoim mężem, spotykała się między innymi z Wojciechem Łozowskim z zespołu Afromental, a później z wokalistą występującym pod pseudonimem Mrozu. Prawdziwą miłość odnalazła u boku reprezentanta Polski  – Wojciecha Szczęsnego. To bramkarz zauroczony śliczną wokalistką zabiegał o spotkanie z ukochaną. Udało mu się zdobyć jej numer telefonu i pod pretekstem interesów umówić na pierwszą randkę.

Kiedy zadzwoniłem do Mariny, mówiąc, że zapraszam ją na kolację, to wszystko obgadamy, zgodziła się. Wprawdzie w tej sprawie mi nie pomogła, ale na kolację przyszła. Jestem dość nieśmiały w pierwszych kontaktach. Domyślałem się, że Marina ze swoją urodą ma wielu adoratorów i gdybym zaproponował jej randkę bez wyższego celu, odłożyłaby pewnie słuchawkę  – wspominał Wojtek w wywiadzie dla Vivy!

Trud Wojtka bardzo się opłacał, ponieważ teraz stanowią jedną z najpiękniejszych par w show-biznesie. Zakochani zaręczyli się w lipcu 2015 roku, a w maju następnego roku wzięli ślub. Na ich przyjęciu weselnym zaśpiewał James Arthur.

Marina Łuczenko i Wojtek Szczęsny - nowe zdjęcia ze ślubu

Marina Łuczenko i Wojtek Szczęsny – nowe zdjęcia ze ślubu

Małżonkowie doczekali się jednego dziecka. Ich synek Liam przyszedł na świat 30 czerwca 2018 roku. Marina jest bardzo aktywna na Instagramie, a chłopiec niemal codziennie pojawia się w publikacjach sławnej mamy. Zarówno wokalistka, jak i bramkarz konsekwentnie chronią jego wizerunek i nie pokazują twarzy chłopca na Instagramie. Wiadomo jednak, że wspaniale się rozwija i jest oczkiem w głowie swoich rodziców.

W galerii przygotowaliśmy dla Was sporo zdjęć, na których możecie zobaczyć, jak Marina zmieniała się przez lata. Solenizantce życzymy oczywiście wszystkiego najlepszego w dniu jej święta.


Marina Łuczenko - gwiazdy świętują Dzień Dziecka 2019

Marina Łuczenko - gwiazdy świętują Dzień Dziecka 2019

Marina Łuczenko na zdjęciu z dzieciństwa

Marina Łuczenko na zdjęciu z dzieciństwa

Marina Łuczenko, Wojciech Łozowski - Taniec z gwiazdami

Marina Łuczenko, Wojciech Łozowski - Taniec z gwiazdami

Komentarze

 • Gośćmartyna pisze:

  Czy moze wrocic do swojego kraju ta znznz wszechobecnie gwiazda

 • Gość pisze:

  On jest okropny,a ona ma urodę chińskiego małego chłopczyka.

 • Gość pisze:

  Jest Ukrainką, kariery nie zrobiła a te konkursy to takie bardzo prowincjonalne. W Wyszkowie też brała udział w festiwalu piosenki lat 60 i 70. Tatuś bardzo miał parcie na jej karierę. A znana jest z tego że jest żoną piłkarza i urodziła mu dziecko. Taką kariera w stylu rosyjsko -ukrainskim. Jej zaletą – jest ładna.

 • Viki pisze:

  Za dobrze się ma ,ma wszystko …

 • Gość pisze:

  ładna dziewczyna, ciekawej urody, przyciąga spojrzenia

 • Gość pisze:

  Byla bardzo ładna na początku swojej, jak zwał tak zwał kariery. Teraz ma jakieś takie bardzo ostre rysy twarzy. Jeśli coś majstruje przy twarzy to na minus, a jak tak dojrzewa no to takie życie 😉

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×