Szukaj

Marie Fredriksson nie żyje. Gwiazda „Roxette” przegrała walkę z rakiem

Marie Fredriksson nie żyje. Szwedzka piosenkarka, znana m.in. ze słynnego duetu Roxette, odeszła po długoletniej walce z nowotworem. Na raka mózgu cierpiała od 17 lat. Miała 61 lat. 

Marie Fredriksson cierpiała na nowotwór tylnej części mózgu, który wykryto w 2002 roku. Niemal natychmiast poddano ją procesowi leczenia, a także operacji, która zakończyła się sukcesem. Pomimo tych działań, gwiazda doznała trwałego uszkodzenia mózgu, przez co nie tylko straciła zdolność liczenia i czytania, ale także jej prawa część ciała doznała paraliżu.

Choroba nie zatrzymała ją jednak przed występowaniem na scenie. Dwa lata później wróciła z nową płytą The Change, która miała być dowodem powrotu do pełni sił. Niestety problemy ze zdrowiem wróciły. Po serii koncertów, nie była w stanie normalnie poruszać się na scenie. Lekarze zalecili jej odpoczynek, a także zasugerowali, by odwołała zaplanowaną trasę koncertową.

Marie Fredriksson – wokalistka Roxette nie żyje

Chociaż próbowała się nie poddawać, Fredriksson zmarła w poniedziałek, 9 grudnia 2019 roku, pokonana przez walkę z wieloletnią chorobą. Miała 61 lat. O jej śmieci poinformowały szwedzkie media. Wiadomość została potwierdzona na oficjalnym fanpage’u zespołu, gdzie umieszczono krótki, ale bardzo wymowny wpis.

https://bit.ly/38qVvHi

Opublikowany przez Roxette Wtorek, 10 grudnia 2019

Kim była Marie Fredriksson?

Marie Fredrikkson była szwedzką piosenkarką, kompozytorką, członkinią zespołów Strul, Mamas Barn oraz Roxette. Z ostatnią z wymienionych grup rozpoczęła współpracę w 1986 roku. Pierwszym wydanym singlem był Neverending Love.

W kolejnych latach, Marie Fredriksson i gitarzysta Per Gessle wydali wspólnie 10 albumów studyjnych, a do hitów, które stworzyli, można zaliczyć można m.in. Listen to your heart oraz It Must Have Been Love.

Zobacz: Nie żyje żona Piotra Polka! Miała zaledwie 56 lat


Marie Fredriksson z Roxette nie żyje

Marie Fredriksson z Roxette nie żyje

Marie Fredriksson z Roxette nie żyje. Zmarła na raka

Marie Fredriksson z Roxette nie żyje. Zmarła na raka

Marie Fredriksson nie żyje. Fot. Facebook

Marie Fredriksson nie żyje. Fot. Facebook

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×