Szukaj

Nie żyje gwiazda hitu TVP. Zyskała popularność dzięki show „Gwiazdy tańczą na lodzie”

Jury Gwiazdy tańczą na lodzie

Jury Gwiazdy tańczą na lodzie

Fani programu Gwiazdy tańczą na lodzie w żałobie. Zmarła jedna z najbardziej lubianych postaci popularnego show TVP.

Gwiazdy tańczą na lodzie biło rekordy popularności w latach 2007-2008. Program był odpowiedzią na emitowany wówczas w TVN Taniec z gwiazdami, z tą różnicą, że uczestnicy tańczyli na lodzie. TVP wyemitowało trzy edycje widowiska, a zwyciężyli je kolejno: Olga Borys, Aleksandra Szwed i Samuel Palmer. Popisy celebrytów oceniało profesjonalne jury, m.in. Włodzimierz Szaranowicz, Igor Kryszyłowicz i Maria Zuchowicz. Pierwszy sezon oglądało średnio prawie 5 milionów widzów, a kolejne dwa nieco ponad 3.

W środę po południu media obiegła smutna wiadomość o śmierci jednego z ekspertów, który w błyskawicznym tempie zyskał sympatię widzów i ekipy pracującej na planie show.

Maria Zuchowicz nie żyje – jurorka Gwiazdy tańczą na lodzie

Maria Zuchowicz nie żyje. Była wybitną działaczką ruchu olimpijskiego, prawniczką, reprezentantką Polski i sędzią łyżwiarstwa figurowego oraz komentatorką telewizyjną. Widzom dała się poznać także jako jurorka show Gwiazdy tańczą na lodzie. Wiadomość o jej śmierci przekazał Polski Komitet Olimpijski. Zmarła w Warszawie w wieku 90 lat.

Kim była Maria Zuchowicz?

Maria Zuchowicz była prawniczką, ale przede wszystkim kochała łyżwiarstwo figurowe. W latach 1948-1952 była członkinią kadry narodowej, a od 1956 sędzią w tej dyscyplinie.

Działała jako honorowa członkini Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU), członkini zarządu oraz wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Jej wiedza na ten temat ukochanej dyscypliny  była imponująca. Szybko stała się ekspertem, a dodatkowo w TVP dostrzeżono jej piękny, medialny głos.

Zuchowicz przez wiele lat komentowała zawody łyżwiarstwa figurowego pokazywane w telewizji, a jej oceny zawsze były trafne. W latach 2007-2008 była jurorką w dwóch edycjach programu „Gwiazdy tańczą na lodzie” w TVP2. Przyjaciele i znajomi zawsze bardzo ciepło się o niej wypowiadali.

Nie żyje Maria Zuchowicz

Nie żyje Maria Zuchowicz

Tak wspomina ją była zawodniczka i także arbiter Halina Gordon-Półtorak:

Pani Maria była ikoną, nie tylko polskiego łyżwiarstwa figurowego. Byłam blisko związana z nią. Sędziowała wcześniej moje występy na lodowej tafli, a potem sędziowałyśmy wiele imprez. Maria Zuchowicz miała ogromną wiedzę, którą chętnie dzieliła się. Była bardzo bezpośrednia, miała wiele uwag pod moim adresem kiedy byłam zawodniczką, zwykle krytycznych, ale jakże przydatnych.

Na razie nie jest znana przyczyna śmierci Marii Zuchowicz. Internauci ślą wyrazy serdecznego współczucia, wspominając przede wszystkim jej głos.


Nie żyje Maria Zuchowicz

Nie żyje Maria Zuchowicz

Maria Zuchowicz i Katarina Witt

Maria Zuchowicz i Katarina Witt

Maria Zuchowicz nie żyje

scena z: W³odzimierz Szaranowicz, Maria Zuchowicz SK: , fot. Wojtalewicz Jaros³aw/AKPA

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×