Księżniczka zmarła na koronawirusa. Żałoba w rodzinie królewskiej

Maria Teresa z Bourbon-Parma nie żyje

Maria Teresa z Bourbon-Parma nie żyje

Maria Teresa z dynastii Bourbon-Parma nie żyje. Żałoba w rodzinie królewskiej. Księżniczka miała koronawirusa.

Księżniczka Maria Teresa von Bourbon-Parma zmarła w Paryżu. Miała 86 lat. Zdiagnozowano u niej koronawirusa. Informację o jej śmierci podał serwis Epic News, a potwierdził książę Karol Ksawery Parmeński. Jest pierwszą ofiarą śmiertelną COVID-19 w rodzinie królewskiej.

Maria Teresa von Bourbon-Parma nie żyje

Księżniczka Maria Teresa z dynastii Bourbon-Parma urodziła się w 1933 roku. Była córką Madeleine de Bourbon-Busset oraz Ksawerego Parmeńskiego, który był pretendentem do tronu Hiszpanii. Matka księżniczki pochodziła z bocznej gałęzi dynastii Burbonów, która w przeszłości została pozbawiona praw do francuskiego tronu. Była doktorem socjologii.

Maria Teresa nigdy nie wyszła za mąż. W wieku 28 lat przeprowadziła się do Madrytu, tam mieszkała i zostanie pochowana. Jak poinformowała strona Rtlniewus.nl, jej pogrzeb odbędzie się w piątek 28 marca 2020 roku.

Informacją o odejściu siostry w swoich social mediach podzielił się także jej brat, Enrique de Borbon.

S.A.R. Don Sixto Enrique de Borbón informuje, że w ten czwartek, 26 marca 2020 r. Zmarła w Paryżu, w wieku 86 lat, jego siostra Maria Teresa de Burbon Parma i Burbon Busset, ofiara koronawirusa COVID-19.

Don Sykstus Enrique wyraża swój ból i modli się za wieczny odpoczynek siostry (…).

S.A.R. Don Sixto Enrique de Borbón comunica que en la tarde de este jueves 26 de marzo de 2020 ha fallecido en París, a…

Opublikowany przez S.A.R. Dona Sixtę Enriquego dego Borbóna Czwartek, 26 marca 2020

Z całego świata płyną kondolencje. Maria Teresa nie była jedyną członkinią rodziny królewskiej, u której zdiagnozowano koronawirusa.

Wiadomo, że choruje Albert z Monako, książę Karol, a także Karl von Habsburg. Ten ostatni poinformował, że udało mu się pokonać chorobę.

Koronawirus zbiera coraz większe żniwo na całym świecie. WHO ogłosiła stan pandemii, a chorych wciąż przybywa. Rządy poszczególnych państw podejmują specjalne środki w celi zatrzymania rozprzestrzeniania się SARS–CoV-2.

Zobacz także: TVP nie rezygnuje ze swojego flagowego show. Premierowy odcinek zobaczymy lada dzień


Maria Teresa z Bourbon-Parma nie żyje

Maria Teresa z Bourbon-Parma nie żyje

Książę Karol dotknięty przez fankę w policzek

Książę Karol dotknięty przez fankę w policzek

Księżna Kate i książę William na gali BAFTA 2019 w Royal Albert Hall w Londynie

Księżna Kate i książę William na gali BAFTA 2019 w Royal Albert Hall w Londynie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×