Szukaj

Margaret jeszcze nie wystąpiła na Eurowizji 2019, a już jest faworytką! Tylko patrzeć jak wygra eliminacje w Szwecji!

Margaret Eurowizja 2019 Tempo szanse

Czy Margaret będzie reprezentować Szwecję na Eurowizji 2019?

Szwecja na Eurowizję 2019 wyśle Margaret z piosenką Tempo? Polka znalazła się w ścisłym gronie faworytów szwedzkich preselekcji, które odbędą się w lutym. Co świadczy o tym, że to właśnie nasza gwiazda może wygrać eliminacje Melodifestivalen 2019?

Już 2 lutego Szwedzi rozpoczną swoje eliminacje na Eurowizję 2019. W preselekcjach zatytułowanych Melodifestivalen wystąpi cała plejada muzycznych gwiazd, wśród których znalazła się Margaret z utworem Tempo. Polka po raz drugi zawalczy o reprezentowanie skandynawskiego kraju na popularnym festiwalu. Jakie są jej szanse na zwycięstwo i wyjazd do Tel Awiwu? Okazuje się, że całkiem spore.

Organizatorzy szwedzkich preselekcji na Eurowizję – które mają o wiele bardziej skomplikowaną formułę niż polskie – ujawnili dzisiaj kolejność startową w czterech półfinałach, z których do wielkiego finału awansuje po dwie najwyżej ocenione piosenki. Z kolei laureaci 3. i 4. miejsca powalczą o swój występ w dogrywce, tzw. koncercie Drugiej szansy, która odbędzie się tydzień przed finałem. Ostatecznie wszyscy wygrani spotkają się w finałowym koncercie, podczas którego zostanie wybrany ostateczny kandydat. Proces wyboru reprezentanta Szwecji potrwa od 2 lutego aż do 9 marca.

Serwis Eurowizja.org poinformował, że kolejność występów, która jest układana przez organizatorów Melodifestivalen, świadczy o sile poszczególnych gwiazd. Margaret w swoim półfinale w Malmö (9.02) zaśpiewa jako ostatnia, co oznacza, że jest murowanym kandydatem do finału, jak również faworytem do zwycięstwa elimnacji:

Christer Björkman przekazał dobrą wiadomość. Margaret zamknie półfinał w Malmö, co oznacza, że jest jedną z faworytek w tegorocznym Melodifestivalen. Będzie sukces? – pytają administratorzy oficjalnej strony o Eurowizji w Polsce.

W Melodifestivalen 2019 wystąpią także byli reprezentanci Szwecji – Anna Bergendahl (Eurowizja 2010) z piosenką Ashes to Ashes oraz Martin Stenmarck (Eurowizja 2005) z Låt skiten brinna. Obie gwiazdy pojawiły się w innych grupach niż polska wokalistka.

Margaret rok temu z piosenką In My Cabana w eliminacjach Melodifestivalen 2018 zajęła 3. miejsce w półfinale i 8. w finale, w którym otrzymała niemalże milion (904 893) SMS-ów od szwedzkich widzów.

Jak myślicie, czy w tym roku Margaret wygra eliminacje i pojedzie na Eurowizję 2019 jako reprezentantka Szwecji?

Wielka wpadka Natalii Kukulskiej na antenie „Dzień Dobry TVN”! Poszło o Margaret!

Roksana Węgiel na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie! Polka wystąpi w wielkim finale show!

Eurowizja 2020 odbędzie się w Warszawie?! Polska czekała na to ćwierć wieku!


Czy Margaret powinna reprezentować Szwecję na Eurowizji?

×